Rzecznik kadry: Nikt nie miał wątpliwości, Rosja dokonała zbrojnej agresji na sąsiada

Polska Hiszpania Wojciech Szczęsny Karol Świderski

fot. UEFA Euro 2020 (Twitter)


– Nikt nie miał wątpliwości, trudno byłoby zagrać z krajem, który dokonał zbrojnej agresji na sąsiada – mówi rzecznik reprezentacji Polski w “Przeglądzie Sportowym”.

Reprezentacja Polski nie zagra z Rosją w barażach o awans na mistrzostwa świata w Rosji. To wspólna decyzja federacji, a także piłkarzy. Na taki sam ruch zdecydowali się Szwedzi oraz Czesi.

Rosyjska napaść na Ukrainę, zmusiła na zmianę planów. Teraz FIFA nie może pozostać bierna i jej stanowisko musi być twarde i jednoznaczne na dotychczasowe działania zbrojne Rosjan w Ukrainie.

– Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z reprezentacją Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami Szwecji i Czech, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko – napisał prezes PZPN na Twitterze.

Jakub Kwiatkowski, rzecznik kadry przekazał w “Przeglądzie Sportowym”, iż ta poważna sprawa wymagała wielu rozmów z wszystkimi piłkarzami i odmowa gry z Rosją była jedną słuszną decyzją.

– Zrobiliśmy to świadomie, w ogóle nie patrząc na konsekwencje, bo to nie my powinniśmy je ponieść. Dyskusja trwała do godziny 1.30 w nocy, reprezentanci Polski również wymieniali się opiniami, ale stanowisko było jednomyślne: nie gramy! Nikt nie miał wątpliwości, trudno byłoby zagrać z krajem, który dokonał zbrojnej agresji na sąsiada – wyjaśnia.

– Decyzja odbiła się naprawdę szerokim echem. Bo to rzeczywiście był bezprecedensowy komunikat, jako pierwsi zareagowaliśmy tak stanowczo. Rzecznik ukraińskiej kadry gratulował na Twitterze, napisał „Bravo, Kozaky”, co jest ogromnym komplementem. Nasi piłkarze zrobili wiele dla poprawienia wizerunku całej Polski. Wszyscy na tym zyskaliśmy, a przecież zrobiliśmy tylko to, czego nakazuje przyzwoitość i uczciwość – dodał.

źródło: przegladsportowy.pl /


Boniek: Nie wyobrażam sobie, aby drużyny rosyjskie mogły uczestniczyć w wydarzeniu sportowym


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.