Boniek: Nie wyobrażam sobie, aby drużyny rosyjskie mogły uczestniczyć w wydarzeniu sportowym

Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Nie wyobrażam sobie, aby drużyny rosyjskie we wszystkich dyscyplinach, które występują pod flagą i hymnem rosyjskim, mogły uczestniczyć w jakimkolwiek wydarzeniu sportowym – twierdzi Zbigniew Boniek.

Kolejne federacje nakładają sankcję i wykluczają rosyjskich sportowców z powodu wojny wypowiedzianej przez Rosję na niepodległą Ukrainę. Nasi wschodni sąsiedzi walczą, by wrogie wojsko nie przejęło panowania. Do całej sprawy odniósł się Zbigniew Boniek, który pełni funkcję wiceprezesa UEFA.

– Europa i świat mają od kilku dni nową rzeczywistość – tragiczną i niebezpieczną. Módlmy się i róbmy wszystko, aby ten barbarzyński atak na niepodległą Ukrainę skończył się jak najszybciej i nie przekształcił się w jeszcze większą, niewyobrażalną wojnę – napisał na twitterze były prezes PZPN.

– Sport w tym miejscu schodzi na dalszy plan, ale jednak funkcjonuje. Nie wyobrażam sobie, aby drużyny rosyjskie we wszystkich dyscyplinach, które występują pod flagą i hymnem rosyjskim, mogły uczestniczyć w jakimkolwiek wydarzeniu sportowym – dodał.

– Sport to szacunek, przyjaźń i rywalizacja. Do czasu zakończenia wojny trudno sobie wyobrazić uczestnictwo rosyjskich drużyn w międzynarodowych wydarzeniach sportowych. Mam nadzieję, że ta barbarzyńska inwazja Putina na Ukrainę zakończy się jego ostateczną porażką – podkreślił Boniek.

Rosjanie muszą pogodzić się z utratą finału Ligi Mistrzów, który miał się odbyć w Sankt Petersburgu. W poniedziałek zostanie podjęta z kolei decyzja o wycofaniu Gazpromu, który jest wiodącym sponsorem Champions League. #StandWithUkraine


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.