Roman Abramowicz zrezygnował z kierowania Chelsea FC, klub potępia agresję Rosji na Ukrainę

www.skysports.com

www.skysports.com


Rosyjski właściciel Chelsea, Roman Abramowicz przekazał, iż wycofuje się kierowania londyńskim klubem.

Miliarder, który poprowadził The Blues do największych sukcesów w historii, musiał powierzyć zarządzanie klubem fundacji charytatywnej. To konsekwencja zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę. Decyzja została podjęta w przeddzień finałowego meczu Chelsea z Liverpoolem na Wembley w Pucharze Ligi Angielskiej.

– Zawsze podejmowałem decyzje w najlepszym interesie klubu – powiedział Abramowicz w oświadczeniu. – Pozostaję wierny tym wartościom. Dlatego dziś powierzam powiernikom fundacji charytatywnej Chelsea zarządzanie i opiekę nad Chelsea – dodał.

Po oświadczeniu Romana Abramowicza, które nie odnosiło się do inwazji na Ukrainę, to klub wydał w niedzielę kolejne oświadczenie, w którym stwierdził, iże ​​sytuacja jest “przerażająca i niszczycielska”.

Myśli Chelsea FC są ze wszystkimi na Ukrainie. Wszyscy w klubie modlą się o pokój – stwierdzono. Nie wiadomo jeszcze, czy Abramowicz będzie sankcjonowany w ramach działań rządu Wielkiej Brytanii przeciwko Rosji.

“BBC Sport” jasno podkreśla, że zespół ze Stamford Bridge nie jest na sprzedaż. Rosyjski właściciel przez lata wpakował około 1,5 miliarda funtów. Jest jednym z najbogatszych ludzi w Rosji i uważa się, że jest blisko związany z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem.

– Dopóki nie potępi zbrodniczej inwazji na Ukrainę, będę nadal wzywać Wielką Brytanię do nałożenia na niego sankcji i przejęcia lub zamrożenia aktywów – powiedział Chris Bryant z Partii Pracy.


Rzecznik kadry: Nikt nie miał wątpliwości, Rosja dokonała zbrojnej agresji na sąsiada


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.