Runjaić: Zespół nie ułatwia sobie życia na boisku

Kosta Runjaić

Kosta Runjaić / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Lecha Poznań we wtorek rozgromili przy Bułgarskiej Pogoń Szczecin (4:0).  – Sukces ułatwiła nam szybko zdobyta bramka – ocenił Dariusz Skrzypczak, asystent Dariusza Żurawia.

Szkoleniowiec lechitów nie mógł przyglądać się swoim podopiecznym z bliska, gdyż we wcześniejszym meczu otrzymał czerwoną kartkę. Kibice zorganizowali akcję przeciwko Karlowi Muharowi, aby usiadł przynajmniej na ławce rezerwowych. Czyżby szkoleniowiec ugiął się przed fanami? Od początku oglądaliśmy Jakuba Modera, który udanie zastąpił Chorwata. – Bardzo się cieszymy z wygranej, bo graliśmy przeciwko dobremu zespołowi. To zwycięstwo jest bardzo ważne i nas cieszy. Sukces ułatwiła nam szybko zdobyta bramka, potem drugi gol, który sprawił, że grało się łatwiej – mówi asystent. – W drugiej połowie staraliśmy się utrzymać tempo i w konsekwencji tego wszystkiego udało nam się dołożyć jeszcze dwa trafienia. Z tyłu zagraliśmy na zero. Wynik końcowy 4:0, po takim meczu i z takim przeciwnikiem bardzo cieszy. Ogromne gratulacje dla zespołu – dodaje.

– Myślę, że nie muszę mówić wielu słów po takim spotkaniu. Do 0:1, czyli do 20. minuty, było z naszej strony ok. Lech to dobry zespół i zbyt łatwo dopuściliśmy do 0:2. Jeśli tak łatwo traci się bramki z jedną z najlepszych drużyn w Polsce, grającą jedną z najlepszych piłek, to wiadomo, że później będzie trudno. Trzeciego i czwartego gola straciliśmy równie łatwo i mecz był już nie do odwrócenia – zaznaczył Kosta Runjaić.

Szczecinianie wpadli w dołek, a w niedzielę spotkają z Lechią Gdańsk, która z kolei doznała bolesnej porażki z Cracovią (1:3). – Zespół chwilowo sobie nie pomaga, nie ułatwia sobie życia na boisku. Od kiedy jestem w Pogoni, mieliśmy już dużo trudnych momentów i okresów. Jestem przekonany, że i tym razem z tego wyjdziemy i w niedzielę, z Lechią Gdańsk, pokażemy dużo lepszy mecz – zakończył.

źródło: lechpoznan.pl / pogonszczecin.pl / własne