Puchar Niemiec: Czwartoligowiec nie pokusił się o sensację. Bayer melduje się w finale

Kerem Demirbey

Bayer Leverkusen spokojnie pokonał 1.FC Saarbruecken 3:0 w półfinale Pucharu Niemiec.

“Aptekarze” nie zwlekali zbyt długo z rozpoczęciem strzelania. Już w 11. minucie Kerem Demirbey posłał znakomitą futbolówkę w pole karne do Moussy Diaby’ego. Ten natychmiastowym strzałem pokonał Daniela Batza. Nie minęło dziesięć minut, a było już 2:0. Ponownie wkład w akcję miał Demirbey, który dośrodkował w pole karne. Źle piłkę wybił Batz, dopadł do niej Lucas Alario i skarcił przeciwnika. Wynik zamknął w 58. minucie Karim Bellarabi. Wykorzystał dobre dogranie Demirbeya, po czym z około jedenastu metrów pokonał Batza.

Rezultat mógł być znacznie wyższy, a i tak należy pamiętać, że w IV lidze niemieckiej zakończono już przedwcześnie sezon. Bayer zameldował się w finale i czeka na triumfatora z pary Bayern Monachium – Eintracht Frankfurt.

Półfinał Pucharu Niemiec, 09.06.2020, godz. 20:45

1.FC Saarbruecken – Bayer Leverkusen 0:3 (0:2)

11′ Diaby, 19′ Alario, 58′ Bellarabi