Ruchowi grozi degradacja?

Wikimedia

O problemach finansowych Ruchu Chorzów wiadomo nie od dziś. Jednak jak informuje portal Weszlo.com – „Niebiescy” mogą zostać zdegradowani z Lotto Ekstraklasy, jeżeli potwierdzą się stawiane zarzuty.

Klub miał bowiem zatajać warunki na jakich miał wypłacać pieniądze zawodnikom. Według podwójnych umów część kwoty miał wypłacać sam Ruch Chorzów, a część Fundacja Ruchu Chorzów. Miało to prawdopodobnie służyć omijaniu zasad płac nałożonych przez Komisję Ligi. Co ważniejsze – pieniądze, które miały iść z budżetu Fundacji na rzecz pensji nie były w ogóle wypłacane. Wiąże się to ze złamaniem wielu paragrafów.

Jeżeli potwierdzą się te informacje, to klubowi grozi nawet degradacja z Ekstraklasy. W tym przypadku znalibyśmy już pierwszego spadkowicza z obecnego sezonu. W „najlepszym” razie może zostać nałożona kara punktowa, jeszcze w trakcie aktualnego sezonu lub na start kolejnego.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.