Ruch Chorzów na skraju upadku!

Polska Press

Ruch Chorzów od kilku lat zmaga się z ogromnymi problemami. Niebiescy rok w rok notują degradacje szczebel rozgrywkowy niżej. Dziś nie mamy pewności, czy klub przystąpi do rozgrywek III ligi.

Pracownicy klubu strajkują, piłkarze nie chcą trenować – to tylko początek listy problemów z jaką zmaga się 14-krotny Mistrz Polski. Kibice wszczęli bojkot przeciw obecnej spółce, a w klubowej kasie brakuje ogromnej sumy pieniędzy – około 600 tysięcy złotych. Niebiescy mieli zacząć sezon w III lidze od meczu z rezerwami Zagłębia Lubin, ale przy Cichej brakuje.. wszystkiego. Wiceprezes “Niebieskich” – Marcin Waszczuk wystosował apel, w którym nawołuje o pomoc. Poniżej fragment pisma, który nakreśla dramatyczną sytuację w jakiej znaduje się Ruch. Zachowano oryginalną pisownię.

APEL … O URATOWANIE 14 – KROTNEGO MISTRZA POLSKI – JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ ZASŁUŻONYCH I UTYTUŁOWANYCH POLSKICH KLUBÓW PIŁKARSKICH – RUCHU CHORZÓW!

„Jeśli Ci na czymś zależy – walcz o to do ostatniej chwili, lepiej ponieść porażkę wiedząc, że robiłeś co mogłeś, niż żyć w poczuciu, że zbyt wcześnie się poddałeś…”

Do wszystkich ludzi, którym zależy na dobru Ruchu Chorzów, jednego z najbardziej utytułowanych i zasłużonych polskich i śląskich klubów…

Po 99 latach, w przededniu 100 – lecia Klubu, Ruch Chorzów stoi na krawędzi i za chwilę może być za późno. Kolejne zarządy poprzez niegospodarne zarządzanie klubem, doprowadziły tę naszą „Legendę bez końca” na skraj przepaści. Sytuacja Niebieskich jest dramatyczna, a pikanterii dodaje fakt, że całoroczny budżet klubu na ten rok może wciąż być przyzwoity, ale właśnie teraz i przez najbliższy tydzień może dojść do upadku naszej Niebieskiej Legendy.

Klub ma podpisaną umowę z Miastem Chorzów na 4 mln, są sponsorzy, którzy przekażą lada dzień kolejne 0,5 mln zł, a w perspektywie paru miesięcy możemy otrzymać kolejne wsparcie, które pozwoli Klubowi ustabilizować sytuację. Jednakże teraz nasi Pracownicy strajkują, a za chwilę zawodnicy nie przystąpią do rozgrywek, bo Klub wobec nich zalega z pensjami od 3 do 6 miesięcy. Ludzie nie mają za co żyć i po kolejnych latach zwodzenia za nos, powiedzieli „dość”! […]”

W sprawie 14-krotnego Mistrza Polski wypowiedział się prezes PZPN – Zbigniew Boniek, który odpowiedział na wpis jednego z internautów.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ONLINE W STS TV

1 thought on “Ruch Chorzów na skraju upadku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *