Ruben Amorim faworytem do objęcia sterów Paris Saint-Germian
"Le Parisen" podaje, że Ruben Amorim ma zostać następcą Mauricio Pochettino na stanowisku trenera Paris Saint-Germian.
Ruben Amorim jest szkoleniowcem Sportingu CP od marca 2020 roku. Pomimo tego, że przez długi czas swojej kariery zawodniczej był związany z Benfiką, to przygodę z "trenerką" zdecydował się prowadzić w szeregach lokalnego rywala.
Trzeba przyznać, że w dwa lata stał się jednym z najgorętszych nazwisk na rynku. Już w momencie przejścia do Sportingu z Bragi był bohaterem jednego z najdroższych transferów menadżerów w historii, kosztował wtedy 10 milionów euro. Od tego czasu w drużynie "Lwów" wykonuje świetną robotę. Ma zawrotną średnią 2.32 punktu na mecz. Pozwoliło mu to w poprzednim sezonie wygrać ligę portugalską, a w obecnej kampanii zdobyć wicemistrzostwo kraju.
Nic dziwnego, że PSG łakomym okiem spogląda w stronę 37-latka. Amorim mógłby być świetnym trenerem dla gwiazdozbioru z Paryża. Oczywiście, jego pozyskanie wiązałoby się z kosztami, bo szkoleniowiec ma nadal ważny kontrakt, w nim klauzulę odejścia za 30 milionów euro. To jednak dla katarskich właścicieli klubu nie stanowiłoby żadnego problemu.
-

AktualnościSuperpuchar Francji: Luis Enrique zaprzecza, że mecz z Olympique Marsylią to zemstaDamian Nowacki / 8 stycznia 2026, 15:03
-

Kwadrans futboluMbappe z pięknym golem, a Musiala ze straszliwą kontuzją I KWADRANS FUTBOLU #167


Rafał Makowski / 6 lipca 2025, 15:24
-

EkstraklasaOficjalnie: Gumny wraca do Lecha Poznań






Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 8:38
-

Kwadrans futboluCzy Jerzy Brzęczek naprawdę może zostać selekcjonerem xD? I KWADRANS FUTBOLU #166


Rafał Makowski / 29 czerwca 2025, 15:28
-

EkstraklasaOficjalnie: Motor z nowym napastnikiem






Kamil Gieroba / 26 czerwca 2025, 11:09
-

EkstraklasaPech nowego piłkarza Górnika Zabrze. Kilka tygodni przerwy






Kamil Gieroba / 25 czerwca 2025, 20:02








































