Ruben Amorim faworytem do objęcia sterów Paris Saint-Germian

Ruben Amorim Sporting CP

zdjęcie: https://twitter.com/Sporting_CP


“Le Parisen” podaje, że Ruben Amorim ma zostać następcą Mauricio Pochettino na stanowisku trenera Paris Saint-Germian.

Ruben Amorim jest szkoleniowcem Sportingu CP od marca 2020 roku. Pomimo tego, że przez długi czas swojej kariery zawodniczej był związany z Benfiką, to przygodę z “trenerką” zdecydował się prowadzić w szeregach lokalnego rywala.

Trzeba przyznać, że w dwa lata stał się jednym z najgorętszych nazwisk na rynku. Już w momencie przejścia do Sportingu z Bragi był bohaterem jednego z najdroższych transferów menadżerów w historii, kosztował wtedy 10 milionów euro. Od tego czasu w drużynie “Lwów” wykonuje świetną robotę. Ma zawrotną średnią 2.32 punktu na mecz. Pozwoliło mu to w poprzednim sezonie wygrać ligę portugalską, a w obecnej kampanii zdobyć wicemistrzostwo kraju.

Nic dziwnego, że PSG łakomym okiem spogląda w stronę 37-latka. Amorim mógłby być świetnym trenerem dla gwiazdozbioru z Paryża. Oczywiście, jego pozyskanie wiązałoby się z kosztami, bo szkoleniowiec ma nadal ważny kontrakt, w nim klauzulę odejścia za 30 milionów euro. To jednak dla katarskich właścicieli klubu nie stanowiłoby żadnego problemu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.