Rozpoczęto dyskusje nad zmianą formatu Ligi Mistrzów

fcbayern.com

Przedstawiciele wiodących rozgrywek w Europie zorganizują w piątek spotkanie online, by omówić plany UEFA dotyczące zmiany formatu Ligi Mistrzów. Porządek obrad obejmuje też istotną zmianę w fazie grupowej.

UEFA konsultuje się z klubami i ligami w celu ożywienia zwłaszcza pierwszej fazy w celu rozgrywania większej liczby spotkań. Dyskusje będą koncentrować się na wycofaniu ośmiu cztero-zespołowych grup, gdzie każda drużyna rozgrywała sześć meczów.

Ten format często skutkuje spotkaniami o małym ciśnieniu. UEFA rozważa zastąpienie go formatem, w którym 32 kluby grałyby z 10 różnymi przeciwnikami. To pozwoliłoby na więcej meczów, które miałyby większe znaczenie generując wyższe przychody i większe zainteresowanie fanów.

Plan ten został nazwany „modelem szwajcarskim” i jak na razie nie spotkał się jeszcze z żadnym poważnym oporem i został poparty przez prezesa Juventusu – Andreę Agnelliego, szefa Europejskiego Stowarzyszenia Klubów. – Myślę, że to wspaniały system – powiedział w zeszłym tygodniu.

Stowarzyszenie Europejskich Zawodowych Lig Piłkarskich (EPFL) chce również wzrostu “płatności solidarnościowych” z dochodów z europejskich rozgrywek na krajową piłkę nożną i gwarancji, że kwalifikacje do rozgrywek będą nadal opierać się na krajowej pozycji w lidze.

Chociaż wydaje się, że istnieje powszechna zgoda, co do zmian w formacie turnieju, UEFA prawdopodobnie stanie przed trudnymi negocjacjami dotyczącymi mechanizmu dystrybucji środków finansowych z ich rozgrywek.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *