Oficjalnie: Drakońska kara dla Andre Onany. Bramkarz Ajaxu nie zagra przez najbliższy rok

101greatgoals.com

Andre Onana został zawieszony w prawach zawodnika przez UEFA na najbliższe 12 miesięcy. Bramkarz Ajaxu Amsterdam naruszył przepisy dopingowe. 

Do niefrasobliwej i opłakanej w skutkach pomyłki doszło rankiem 30 października. Onana źle się poczuł, w związku z tym postanowił wziąć tabletkę przeciwbólową. Kameruńczyk pomylił się jednak i nieświadome zażył lekarstwo przepisane jego żonie. Był to Lasimack, którego jednym ze składników jest niedozwolona w sporcie substancja – Furosemid.

UEFA potraktowało to jako próbę naruszenia przepisów dopingowych i zawiesiła 24-latka w prawach zawodnika na najbliższe 12 miesięcy.

Wyraźnie rezygnujemy z leków poprawiających wydajność, oczywiście opowiadamy się za czystym sportem. To straszna porażka, dla samego Andre, ale z pewnością także dla nas jako klubu. Andre jest czołowym bramkarzem, który od lat udowadnia swoją wartość dla Ajaksu i jest bardzo popularny wśród fanów. Mieliśmy nadzieję na warunkowe zawieszenie lub zawieszenie znacznie krótsze niż te dwanaście miesięcy, ponieważ prawdopodobnie nie miało to na celu wzmocnienia jego ciała, a tym samym poprawy jego wyników – stwierdził dyrektor zarządzający Ajaxem Amsterdam, Edwin van der Sar. 

Ajax Amsterdam i Andre Onana przygotowują odwołanie do Trybunału Arbitrażowego do spraw sportu w sprawie zawieszenia, które zaczęło obowiązywać w momencie opublikowania decyzji.

Andre Onana barwy holenderskiego klubu reprezentuje od stycznia 2015 roku. Wcześniej przez pięć lat związany był z FC Barceloną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *