Rosołek: Nasi kibice często śpiewają Legia walcząca do końca – staramy się temu podporządkować

Maciej Rosołek

Maciej Rosołek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa we wtorek wyeliminowała Lechię Gdańsk z Pucharu Polski.

Legioniści odnieśli tym samym nad Lechią drugie zwycięstwo w ciągu kilku dni. Tym razem jednak decydowały rzuty karne, w których stołeczni byli lepsi.

– W obu meczach przegrywaliśmy z Lechią, goniliśmy wynik. Nasi kibice często śpiewają Legia walcząca do końca – staramy się temu podporządkować. Jesteśmy jedną z najlepszych drużyn w Polsce, nie wypada nam więc odpuszczać jak stracimy jedną czy nawet dwie bramki. W obu starciach z Lechią zdecydowanie dominowaliśmy, niestety ich pojedyncze wypady kończyły się bramkami. Musieliśmy gonić wynik, ale mając przewagę w posiadaniu piłki kreujemy wiele sytuacji i trzeba wierzyć, że coś wpadnie. W Gdańsku nie grało się łatwo, bo Lechia momentami broniła ośmioma zawodnikami i trudno było znaleźć miejsce na podanie lub strzał. Najważniejsze jednak, że kolejny raz potrafiliśmy niekorzystny dla nas wynik odwrócić na korzystny mówił po spotkaniu napastnik Legii, Maciej Rosołek.

Rosołek odniósł się również do jego roli u Kosty Runjaicia, odkąd ten przejął zespół.

– Pozycja mi się zmieniła względem rundy wiosennej, na taką bardziej mi pasującą. Wtedy występowałem na skrzydle, na początku tego sezonu grałem na szpicy – byłem sam w ataku i nie ukrywam, że było mi ciężko. Tym bardziej, że wszyscy nie byliśmy jeszcze w dobrej dyspozycji i nasze mecze były mocno średnie. Teraz gramy dwójką z przodu i ja się najlepiej czuję w takim właśnie układzie. Gdy byłem w Arce też graliśmy w ustawieniu 3-5-2 i wtedy szło mi najlepiej. I obecnie jest podobnie – uważam, że moje ostatnie spotkania były przynajmniej dobre. Brakuje bramek, ale są sytuacje. Jak po nich jeszcze piłka zacznie wpadać do siatki, to będzie wybornie – tłumaczył.

– Z kim wolę grać – z Mucim czy Carlitosem? Trudno powiedzieć, to zupełnie inni piłkarze. Ernest miał fajny początek sezonu, Carlitos miał super wejście. Może nieco łatwiej współpracuje się z Hiszpanem, który choć grał całe życie w ataku, to nie jest typowym napastnikiem, lubi zejść do boku i tam poszukać gry, dograć do partnera. Ernest nie lubi grać fizycznie, może takiej gry nie unika, ale nie preferuje jej. Carlitos takiego problemu nie ma i lubi brać na siebie odpowiedzialność. A jest jeszcze Blaz Kramer. Niech każdy gra i strzela, byle zespół wygrywał dodał Rosołek.

Źródło: Legia.Net


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.