Ronaldinho zatrzymany z podrobionym paszportem

sambafoot.com

Ronaldinho zatrzymany przez paragwajską policję. Mistrz świata z 2002 roku posługiwał się podrobionym paszportem.

Imię i nazwisko: Ronaldo de Assis Moreira – Zgadza się. Data urodzenia: 21 marca 1980 roku – także zgodne z prawdą. Narodowość: naturalizowany Paragwajczyk. Chwila, co? O ile dobrze wiadomo brazylijski mistrz świata z 2002 roku raczej nie zmieniał obywatelstwa. Jednak jak informuje paragwajska gazeta „La Nacion”, takie dane widniały na paszporcie Ronaldinho oraz jego brata Roberto.

39-latek wraz z bratem przebywali w jednym z pięciogwiazdkowych hoteli w okolicy stolicy Paragwaju – Asuncion. Tam też znaleziono podrabiane paszporty i Ronaldinho oraz Roberto zostali aresztowani przez lokalną policję z zarzutem używania fałszywych dokumentów w celu przekroczenia granicy kraju. Brazylijczycy zostali zatrzymani w środowy wieczór, co następnego poranka potwierdziło ministerstwo spraw zagranicznych Paragwaju. Teraz czeka ich przesłuchanie.

fot. lanacion.com.py

Paragwajska policja poinformowała, że Ronaldinho i jego świta zostali zaproszeni przez Nelsona Belottiego – właściciela kasyna będącego częścią hotelu. Emerytowany gwiazdor miał w Paragwaju brać udział w akcjach marketingowych oraz w spotkaniach z fanami.

Ronaldinho obecnie nie posiada żadnego paszportu. Ten oryginalny – brazylijski, został mu odebrany w 2018 roku, kiedy to nie zapłacił grzywny w wysokości 8,5 miliona dolarów, która jest karą za nielegalne rozkładanie sieci rybackich w jeziorze Guaiba w 2015, na które Ronaldinho nie miał pozwolenia. Brazylijski Sąd Najwyższy zdecydował się na uniemożliwienie 39-latkowi wyjazdu za granicę. Żeby było śmieszniej, Ronaldinho od września 2019 roku jest ambasadorem turystyki w Brazylii.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.