Roman Abramowicz postawi na Andrija Szewczenkę?

fifa.com

Andrij Szewczenko znajduje się na krótkiej liście potencjalnych następców Franka Lamparda, gdyby Roman Abramowicz zdecydował o zwolnieniu Anglika.

Klub z zachodniego Londynu przegrał cztery z ostatnich sześciu meczów ligowych i tym samym spadł na ósmą lokatę. Chelsea już planuje zwolnienie Lamparda, a jego przyszłość w klubie jest poważnie zagrożona.

Serwis “Le10 Sport” donosi, że jednym z nazwisk, które pojawiają się w kontekście zatrudnienia na Stamford Bridge jest Szewczenko. Pierwszy kontakt Ukraińca z “The Blues” miał w 2006 roku, gdy trafił z Milanu. Napastnik jednak nigdy nie rozwinął skrzydeł w Anglii.

Od czasu zawieszenia butów na kołku cieszy się obiecującą karierą trenerską, a od 2016 roku jest selekcjonerem reprezentacji Ukrainy prowadząc ich do awansu na EURO 2020.

Pozostaje w doskonałych stosunkach z Abramowiczem od czasu opuszczenia Chelsea i często był widywany w loży właściciela na Stamford Bridge – podczas gdy jego nastoletni syn Kristian gra w akademii klubu.

Rosjanin uważnie obserwuje postępy Szewczenki. Jest jego wielkim fanem. 44-latek jest jedną z kilku opcji, które są brane na wypadek rozstania się z Lampardem. –Nie martwię się zwolnieniem – podkreślił Frank Lampard. – Spodziewałem się, że będą różne okresy. Mówiłem o tym, jak pokonaliśmy Leeds United. Miesiąc temu wszyscy pytali, czy podpiszę nowy kontrakt, teraz ludzie będą mówić różne rzeczy, ponieważ w krótkim okresie czasu przegraliśmy cztery mecze – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *