Reprezentant Szwecji na radarze Lecha Poznań

lechpoznan.pl/fot. Adam Jastrzębowski

Kontrakt Alexandera Franssona z IFK Norrköping, którego jest kapitanem, wygasa 30 czerwca 2021 roku. Pomocnik może już podpisać umowę z nowym pracodawcą. Jednym z zainteresowanych klubów jest Lech Poznań. 

27-latek występuje na pozycji środkowego pomocnika. Ma na swoim koncie: dwa mistrzostwa Szwajcarii i puchar tego kraju zdobyty z FC Basel oraz mistrzostwo Szwecji. Fransson jest ośmiokrotnym reprezentantem drużyny narodowej. Ostatni raz w kadrze zagrał 11 stycznia 2019 roku w meczu towarzyskim z Islandią (2:2).

W zakończonym sezonie Allsvenskan (system wiosna-jesień) wystąpił w 25 spotkaniach. Strzelił dwie bramki i dołożył do tego pięć asyst. Kontrakt Szweda z aktualnym pracodawcą wygasa 30 czerwca 2021 roku. Oznacza to, że 26-latek może negocjować warunki kontraktu indywidualnego z innym klubem. Z tej opcji chce skorzystać Lech, który może pozyskać dobrej jakości piłkarza za darmo, ponosząc jedynie koszty związane z utrzymaniem zawodnika.

Zdaniem szwedzkich mediów do stolicy Wielkopolski może trafić Stefano Vecchia, ostatnio grający w IK Sirius. Jego dotychczasowy klub nie jest w stanie go zatrzymać, gdyż przerastają go wygórowane oczekiwania finansowe piłkarza.

Dwanaście bramek i osiem asyst w 2020 roku to dorobek 25-letniego napastnika. Usługami bramkostrzelnego zawodnika zainteresowane są jeszcze Rosenborg Trondheim z Norwegii, FC Toulouse z Francji oraz Sivasspor z Turcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *