Roma zwycięska w hicie Serie A!

AS Roma

Już na początku meczu gospodarze bardzo mocno chcieli zaznaczyć swoją wyższość na boisku poprzez wysoki pressing. Lecz i Napoli nie pozostawało dłużne. W 10′ minucie żółty kartonik zobaczył De Rossi, który po raz drugi faulował gracza gości, od tego czasu to Napoli rzuciło się do ataku i już postraszyło kilkoma groźnymi strzałami. Świetną sytuację mieli przed sobą gracze Romy, w 20′ minucie Pjanić uderzał z rzutu wolnego na dłuższy słupek lecz piłka nie została przez nikogo strącona. Już minutę później po faulu Holebasa z podobnego miejsca rzut wolny miał zespół Napoli, lecz spokojnie poradził sobie z tym strzałem bramkarz. I wreszcie w 25′ minucie Pjanić stanął na wysokości zadania i z wyłożonej piłki strzela w prawy dolny róg bramki! Podopieczni Rafy Beniteza za wszelką cenę chcą powstrzymać Romę i strzelić bramkę i żółtą kartkę otrzymuje Raul Albiol. Podczas 38′ minuty świetną sytuację miało Napoli ale niestety nie wykorzystana. Do przerwy 1:0!

Początek drugiej połowy to raczej spokojniejsza gra obu zespołów, lecz w 53′ świetnie ograł obrońców zawodnik Napoli lecz obronił piłkę De Santctis. I kolejną żółtą kartę dla Romy zdobywa Florenzi za faul na Martensie. Tym razem to zespół gości zaczął przeważać i Roma broni się przed atakami głównie Mertensa. Jesteśmy świadkami gry w środku pola, coraz więcej fauli ze strony Romy. Ale też błąd sędziów przy odgwizdaniu spalonego dla Napoli! Ostatnie 10 minut tego meczu to nieustanne starania zespołu Rafy Beniteza o to aby wywalczyć remis w tym spotkaniu. Seria wielu nieudanych podań, strzałów i dośrodkowań ze strony Napoli nie pozwoliło strzelić bramki na 1:1. Nawet doliczone 4 minuty, w których Napoli miało aż 3 sytuacje nie udało się strzelić.

Prawdziwa piłkarska uczta dla kibiców włoskiej piłki i nie tylko. Piękny mecz, piękna walka i wielki dzień Morgana De Sanctisa bo to on w wielu sytuacjach ratował zespół Romy przed utratą bramki!