Rola Virgila van Dijka na Euro 2020

Van Dijk

twitter.com/LFC

Pomimo urazu obrońca Liverpoolu, Virgil van Dijk odegra pewną rolę podczas Euro 2020.

Virgil van Dijk zdecydował się na opuszczenie Mistrzostw Europy, ponieważ chce dojść do pełnej sprawności, co umożliwi mu powrót do pierwszej drużyny Liverpoolu.

W październiku ubiegłego roku reprezentant Holandii został brutalnie sfaulowany przez bramkarza Evertonu, co skutkowało kilkumiesięczną przerwą. Dla drużyny prowadzonej przez Jurgena Kloppa był to ogromny cios, ponieważ Liverpool chciał obronić mistrzostwo Premier League wywalczone sezon wcześniej. Przez długi czas ekipa z Anfield nie potrafiła przebić się do top 4, ale w ostatecznym rozrachunku sezon ukończyli na trzecim miejscu.

Dziennik “The Mirror” informuje, że szkoleniowiec Holandii Frank de Boer poprosił Van Dijka, aby został nieoficjalnym członkiem jego personelu. 29-latek postrzegany jest jako mentor, a jego obecność w szatni z pewnością pomoże kolegom, którym brakuje odpowiedniego przywódcy.

– Virgil jest bardzo ważny dla naszej drużyny, gdyż ma ogromny wpływ na mentalność naszych chłopców. Przez ostatnie lata był mocnym punktem, więc może nam tylko pomóc.

Czas nieubłagalnie ucieka, a Holender jest jedną z niewielu topowych gwiazd, które nie miały okazji do występu w wielkim międzynarodowym turnieju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.