George Alaba: Pieniądze nie były jedynym problemem mojego syna

George Alaba, czyli ojciec Davida wypowiedział się na temat jego odejścia z Bayernu Monachium i dołączenia do Realu Madryt.

W wywiadzie przeprowadzonym przez Christiana Falka ze Sport Bild, George Alaba zaznaczył, iż pieniądze nie były jedynym czynnikiem wpływającym na odejście reprezentanta Austrii z Bundesligi.

W tym momencie nie ma cienia wątpliwości, że pieniądze jakie otrzymał Alaba po dołączeniu do Realu Madryt po raz kolejny odmienią życie 28-latka.

Patrząc z perspektywy czasu, Robert Lewandowski rzekomo otrzymuje wynagrodzenie w wysokości około 20 milionów euro brutto za sezon. Wstępna umowa Alaby przekracza tę kwotę o pięć milionów euro.

– Jednak ojciec Davida trzymał się swojego zdania i przedstawił je w nieco złowieszczym oświadczeniu.

– Przepraszam, że odszedł. David poszukiwał nowego wyzwania, ale niektóre rzeczy nie poszły po jego myśli. Zahavi (agent, który zajmował się nim w Bayernie) nie zasługuje na miano “chciwej piranii”. Nie zamierzam nikogo krytykować, ale chodzenie do prasy i nazywanie Piniego chciwą piranią, nie jest właściwe. Po co mam wchodzić w szczegóły? Ludzie odpowiedzialni za zaistniałą sytuację wiedzą, co się wydarzyło. Nie prowadziliśmy żadnej dyskusji na temat pieniędzy, gdyż nie był to jedyny problem mojego syna – zakończył.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.