Robert Skov przechodzi do Hoffenheim

www.achtzehn99.de

Robert Skov został nowym zawodnikiem niemieckiego TSG 1899 Hoffenheim. 23-letni duński napastnik związał się z nowym klubem umową obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

Skov przygodę z seniorską piłką rozpoczął w rodzimym Silkerborg IF. W duńskiej ekstraklasie zadebiutował w wieku 16 lat (cztery dni przed swoimi 17. urodzinami). Udane występy w tym klubie zaowocowały transferem do jednego z krajowych hegemonów – FC København. W tym zespole spędził ostatnie półtora roku, z czego zdecydowanie bardziej udany jest poprzedni sezon. Skov zdobył ze swoim zespołem mistrzostwo kraju, a sam w 34 spotkaniach ligowych strzelił aż 29 bramek i zgarnął zasłużoną koronę króla strzelców.

Skromniej prezentuje się dorobek Skova w reprezentacji Danii. W seniorskiej kadrze wystąpił tylko raz – zagrał 62 minuty w wygranym 5:1 czerwcowym meczu eliminacji do mistrzostw Europy z Gruzją. Skova kojarzyć można bardziej z gry w reprezentacjach młodzieżowych – zagrał w trzech spotkaniach na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku, a na niedawnych młodzieżowych mistrzostwach Europy był podstawowym zawodnikiem swojej drużyny.

Skov jest kolejnym wzmocnieniem “Wieśniaków” w letnim okienku transferowym. Wcześniej do klubu przyszli m.in. Ihlas Bebou (Hannover 96), Kóstas Stafylídis (FC Augsburg) oraz Sargis Adamjan i Philipp Pentke (obaj Jahn Regensburg). Po stronie strat zanotować trzeba Nico Schulza, który odszedł do Borussii Dortmund, Joelintona (Newcastle United). Spore zakupy zrobił także Bayer Leverkusen, który pozyskał dwóch zawodników Hoffenheim – Kerema Demirbaya oraz Nadiema Amiriego. Od 1 lipca trenerem Hoffenheim jest Holender Alfred Schreuder, który zastąpił Juliana Nagelsmanna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *