Robert Lewandowski zostanie odznaczony orderem z rąk prezydenta!

reprezentacja Polski

Robert Lewandowski, reprezentacja Polski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Robert Lewandowski nie zatrzymuje się w wyścigu po kolejne nagrody. Poza tymi, ze świata sportu i piłki nożnej, odbierze niebawem odznaczenie z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. I będzie to doprawdy ważny order.

Stwierdzenie, że Robert Lewandowski jest jednym z najważniejszych Polaków XXI wieku nie będzie przesadzone. Trudno znaleźć kogoś, kto w tak skuteczny sposób promował nasz kraj na świecie, czy kogoś równie rozpoznawalnego. Trochę humorystyczne, lecz prawdziwe jest stwierdzenie, że z Lewandowskim konkurować mogą jedynie Jan Paweł II i Mariusz Pudzianowski, Adam Małysz Lech Wałęsa. I okazuje się, że władze naszego kraju zdecydowały się uhonorować Lewego naprawdę wysokim odznaczeniem.

Kapitan reprezentacji Polski przyjedzie na zgrupowanie kadry w przyszłym tygodniu, po meczu Bayernu Monachium ze Stuttgartem. Według informacji Tomasza Włodarczyka, Lewy w poniedziałek ma spotkać się z prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzejem Dudą. Podczas niewielkiej uroczystości, najlepszy piłkarz świata zostanie odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest to drugie najważniejsze odznaczenie, którym można uhonorować osobę cywilną w naszym kraju. W trakcie kadencji 2015-2020, prezydent nadał to odznaczenie 43 osobom.

Lewandowski jest bezsprzecznie jednym z najwybitniejszych sportowców w historii Polski. Zaliczył największą liczbę występów w piłkarskiej reprezentacji Polski. Jednocześnie jest najskuteczniejszym strzelcem w jej historii. Jeśli chodzi o osiągnięcia klubowe – poza regularnie zdobywanym mistrzostwem Niemiec, w zeszłym sezonie z Bayernem zdobył wszelkie możliwe do zdobycia trofea międzynarodowe. Nie udało mu się zdobyć Złotej Piłki, ponieważ plebiscyt odwołano. Kapitan reprezentacji Polski otrzymał nagrodę Piłkarza Roku FIFA. Oznacza to, że uznano go za najlepszego piłkarza na świecie.

Fakt, że władze naszego kraju zdecydowały się docenić wybitne osiągnięcia Lewandowskiego, powinny cieszyć każdego kibica. Nagradzanie sportowców wpływa na propagowanie poszczególnych dyscyplin sportowych, a co za tym idzie – podniesienie ogólnego zainteresowania daną dziedziną. Warto wspomnieć, że poza sukcesami sportowymi, Robert Lewandowski może imponować działalnością biznesową i charytatywną. Wraz z żoną angażują się w wiele projektów, które przynoszą wiele korzyści zarówno państwu Lewandowskim, jak i innym ludziom.

źródło: meczyki.pl


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *