Robert Lewandowski z kolejnym wyróżnieniem

Robert Lewandowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Robert Lewandowski odbierze dziś kolejną w tym roku nagrodę. Jak podał portal sport.interia.pl na gali Globe Soccer Awards, która odbędzie się w Dubaju, kapitan reprezentacji Polski otrzyma nagrodę Piłkarza Roku. Wyróżnieniem o takiej samej nazwie „Lewy” został nagrodzony 10 dni temu w plebiscycie FIFA.

Robert Lewandowski jest chyba jednym z niewielu ludzi na świecie, którzy chcieliby, aby rok 2020 się nie kończył. Piłkarz Bayernu ma za sobą wspaniałe miesiące, które okraszone zostały tryumfem w Lidze Mistrzów i wyborem piłkarza roku na gali FIFA. Lewandowski jest człowiekiem, który jakby nie przejmował się kolejnymi laurami i nagrodami z wszystkich stron.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Kapitan reprezentacji Polski będzie jednak musiał znaleźć jeszcze jedno miejsce na półce z nagrodami. Jak się okazało, Robert Lewandowski zostanie uhonorowany statuetką Piłkarza Roku na gali Globe Soccer Awards. Inicjatywa tej gali sięga 2010 roku. Wówczas Silva International Investments i Tomasso Bendoni uruchomili galę o wyżej podanej nazwie. W czasie pierwszej edycji nie nagrodzono Piłkarza Roku. Wybrani wtedy zostali Agent Roku, Dyrektor Sportowy Roku oraz przyznano nagrodę za Wyjątkową Karierę. Nagroda Piłkarza Roku na gali Globe Soccer Awards przyznawana jest od 2011 r. Pierwszym zwycięzcą został Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jest zresztą rekordzistą tej nagrody. Prócz wspomnianego 2011 roku, zdobywał on statuetkę w latach 2014, 2016, 2017, 2018 i 2019.

Oprócz CR7, nagradzani byli jeszcze Radamel Falcao (2012), Franck Ribery (2013) i Lionel Messi (2015). Teraz hegemonię Portugalczyka przerwie Robert Lewandowski. Podobnie zresztą jak miało to miejsce na gali FIFA. Jak podała interia, piłkarz Bayernu odbierze nagrodę osobiście. Na gali Globe Soccer Awards, prócz wyboru Piłkarza Roku, dokonany będzie wybór: Klubu Roku, Trenera Roku, Zawodnika Epoki 2001-2020, Trenera Epoki 2001-2020, Agenta Epoki 2001-2020 i wręczona zostanie nagroda za Wyjątkową Karierę.

Robert Lewandowski ma odebrać nagrodę dziś około godz.13.30 polskiego czasu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.