Robert Lewandowski: U Paulo Sousy były aspekty, które mi się podobały

Robert Lewandowski

fcbayern.com

Robert Lewandowski, który przez kibiców sportowych wygrał 87. plebiscyt “Przeglądu Sportowego” mówi, że przy zwolnieniu Jerzego Brzęczka i rezygnacji Paulo Sousy poczuł szok i niedowierzanie.

Prezes PZPN Cezary Kulesza prowadzi rozmowy z kandydatami na selekcjonera. W sobotę do stolicy przyleciał Fabio Cannavaro, któremu zaoferowano dwuletni kontrakt i miałby inkasować 167 tysięcy euro miesięcznie.

– Ja nie dowierzałem, myślałem, że to plotka, że za dzień lub dwa wszystko się wyjaśni. Teraz czuję rozczarowanie, szok, a przede wszystkim zawód, w jaki sposób i w jakim momencie trener to rozegrał. Ale nie ma co do tego wracać, ja wolę patrzeć w przyszłość – podkreśla Lewy w “PS”.

Od każdego trenera mogę się czegoś nauczyć. Nie myślę o minusach zmian, tylko o korzyściach. Każdy szkoleniowiec daje coś zawodnikowi, zarówno w klubie, jak i w reprezentacji. U Jerzego Brzęczka były pozytywne rzeczy, które przeniosłem na boisko, u Paulo Sousy – odrzucając wszelkie emocje po jego rezygnacji – też były aspekty, które mi się podobały – zaznacza.

W tym momencie, w takiej sytuacji, gdy przed pierwszym meczem będziemy mieli tylko dwa lub trzy treningi, to wydaje mi się, że odpowiednim kandydatem będzie ten, która zna piłkarzy, zna reprezentację i chyba Polak byłby taką osobą, która by szybciej do nas dotarła. Zagraniczny trener potrzebuje więcej czasu, żeby zrozumieć język. I nie chodzi o samo porozumiewanie się, ale mowę ciała, język piłkarski – opisuje Lewandowski.

Lech Poznań znowu drogo sprzeda swojego zawodnika! Transfer na ostatniej prostej

źródło: przegladsportowy.pl /


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.