Robert Lewandowski: Od początku zgrupowania pracowaliśmy świetnie, pozostaje tylko przygotowanie mentalne

Robert Lewandowski

pilkarskiswiat.com

– Mogę powiedzieć, że na dziś czuję się wypoczęty. Od początku zgrupowania pracowaliśmy świetnie, więc teraz pozostaje tylko przygotowanie mentalne – przekonuje Robert Lewandowski.

Wysokie temperatury w Katarze mogą być głównym przeciwnikiem zawodników na mistrzostwach świata 2022. Większość stadionów jest klimatyzowana. – W Katarze jest mi nieco łatwiej zaadaptować się do warunków. Jest tu przyjemniej, niż było w Soczi podczas poprzednich mistrzostw świata. Osobiście nie odczuwam dyskomfortu. Dla wielu chłopaków to zupełnie nowe miejsce, ale wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać. Temperatury nas nie zaskoczyły, byliśmy na to przygotowani. A na boisku warunki dla każdego są takie same – stwierdził Lewy na wtorkowej konferencji prasowej.

Natłok spotkań był bardzo duży i nie ukrywam, że miałem z tyłu głowy to, że przed nami mundial i warto byłoby odpocząć. Jeden mecz niezaplanowanej pauzy nieco mi w tym pomógł. Mogłem skupić się na rodzajach treningu, na które wcześniej nie było czasu. Dla mnie osobiście właściwy trening może być nawet bardziej efektywny, niż rozegrany mecz. Mogę powiedzieć, że na dziś czuję się wypoczęty. Od początku zgrupowania pracowaliśmy świetnie, więc teraz pozostaje tylko przygotowanie mentalne – dodaje.

Przyznał, że rywale bardzo często skupiają się właśnie na nim, podwajać krycie. Ale dzięki temu inne strefy są wolne. – Pierwszy mecz turnieju jest niesłychanie istotny, bo zwycięstwo dodaje bardzo dużo pewności siebie. Wiem, jaki potencjał mają Meksykanie. Może nie jesteśmy faworytem tego spotkania, ale zrobimy wszystko, by zdobyć trzy punkty. Rywale mają jakość, dynamikę, świetnych skrzydłowych oraz potrafią bardzo szybko wykreować akcje. Jestem przekonany, że będziemy gotowi by pokazać, co w nas najlepsze. „Balonik” oczekiwań też nie jest napompowany aż tak mocno, jak przed poprzednimi mundialami – zauważą snajper Barcelony.

– Pierwszy mecz turnieju jest niesłychanie istotny, bo zwycięstwo dodaje bardzo dużo pewności siebie. Wiem, jaki potencjał mają Meksykanie. Może nie jesteśmy faworytem tego spotkania, ale zrobimy wszystko, by zdobyć trzy punkty. Rywale mają jakość, dynamikę, świetnych skrzydłowych oraz potrafią bardzo szybko wykreować akcje. Jestem przekonany, że będziemy gotowi by pokazać, co w nas najlepsze. „Balonik” oczekiwań też nie jest napompowany aż tak mocno, jak przed poprzednimi mundialami – kończy.

źródło: laczynaspilka.pl / 


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.