Robert Gumny przeszedł operację

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W poniedziałkowe popołudnie, Robert Gumny, obrońca Lecha Poznań przeszedł zabieg kolana. “Operacja trwała dwie godziny. Wszystko przebiegło bez komplikacji” – powiedział profesor Tomasz Piontek, który stał na czele zespołu operującego 21-latka.

Według klubowego oświadczenia, rehabilitacja potrwa około sześciu miesięcy. Zabieg odbył się w klinice Rehasport, a lechitą zajął się światowej sławy specjalista od urazów stawów kolanowych prof. Tomasz Piontek.

– Uzupełniliśmy ubytek kości chrząstki w stawie kolanowym. Zrobiliśmy to przy użyciu membrany kolagenowej, a także komórek macierzystych szpiku kostnego – opowiadał Piontek.

Przez cztery tygodnie Robert Gumny będzie poruszał się o kulach z usztywnionym stawem kolanowym. Potem przejdzie okres rehabilitacji.

– Po odrzuceniu kul będzie pracował z fizjoterapeutami, a także wykonywał sporo ćwiczeń. Po trzech, maksymalnie czterech miesiącach powinien zacząć biegać – powiedział profesor.

Gumny doznał kontuzji w trakcie meczu z Piastem Gliwice (3:0). Przed operacją piłkarz był na konsultacjach w Rzymie oraz Zurychu. To właśnie w Szwajcarii zapadała decyzja o przeprowadzeniu zabiegu w poznańskiej klinice Rehasport.

Źródło: lechpoznan.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *