Robert Gumny doceniony! Polak w jedenastce kolejki

fcaugsburg.de

Robert Gumny znalazł się w jedenastce kolejki Bundesligi magazynu “Kicker”. Miała na to wpływ dobra gra Polaka w piątkowym spotkaniu Augsburga z FC Köln. Pomimo przegranej zespołu Gumnego, polski defensor spisał się bardzo dobrze, a wszystko to okrasił swą pierwszą bramką w Bundeslidze. 

Wejście Poznaniaka w rozgrywki Bundesligi delikatnie mówiąc nie należało do najlepszych. Z czasem jednak widoczne stało się, że Gumny oswaja się z nowym otoczeniem coraz szybciej. Taki występ jak ten, który oglądaliśmy w jego wykonaniu w piątek z pewnością tylko i wyłącznie utwierdził nas w przekonaniu, że będzie już tylko lepiej. I jak się okazuje, nie tylko nas. Również osoby odpowiedzialne za jedenastkę kolejki magazynu “Kicker” bardzo przychylenie spojrzały na naszego reprezentanta. Tym samym Gumny został zestawiony w prestiżowym gronie najlepszych w miniony weekend.

Gumny w pojedynku z FC Köln pojawił się na murawie w 42. minucie. zmieniając Raphaela Frambergera. Przed zejściem do szatni zdążył co prawda zarobić jeszcze żółtą kartkę, ale jego wejście w drugą połowę było bardzo obfite. Swoim trafieniem dał on sygnał do tego, aby zacząć odrabiać straty. Gracze Augsburga wzięli to sobie do serca, albowiem ledwie osiem minut później trafieniem kontaktowym popisał się Vargas. Finalnie straty nie zostały odrobione, a ważne 3 punkty w kontekście utrzymania pojechały do Kolonii. Pełne spotkanie w bramce Augsburga rozegrał drugi z naszych rodaków – Rafał Gikiewicz.

Bardzo dobrym występem w piątkowym starciu popisał się były gracz Legii Warszawa – Ondrej Duda. Słowak zdobył dwie bramki i w dużej mierze dzięki niemu “koziołki” wygrały mecz. Naturalnie Duda również pojawił się w jedenastce kolejki. Oprócz niego i Roberta Gumnego zagościli tam też między innymi Embolo, Akanji czy Bailey. Pełne zestawienie poniżej.

Image


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *