Rio Ferdinand i Steve McManaman: Zinedine Zidane jest taktycznym geniuszem

Źródło: realmadrid.com

Real Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów odprawił z kwitkiem angielski Liverpool FC. Rio Ferdinand i Steve McManaman przypisują sukces Zinedine Zidane’owi, który według nich fenomenalnie przygotował swój zespół pod względem taktycznym.

Ćwierćfinały elitarnej Ligi Mistrzów są już za nami. We wczorajszym meczu Real Madryt nie dał strzelić gola Liverpoolowi i to “Królewscy” cieszą się z dalszej gry. Praca, którą Zinedine Zidane włożył w ten awans została doceniona w Anglii. Rio Ferdinand i Steve McManaman z BT Sport, bez ogródek wypowiadali się o francuskim trenerze i podnieśli go do rangi jednego z najlepszych trenerów w Europie. Według nich remis z “The Reds” zasługuje na dużo więcej pochwał, niż dostaje.

Facet ma niesamowite umiejętności. Udało mu się to w krótkim czasie. Przychodził i zbierał trofeum za trofeum. Trzy tytuły mistrzowskie jako trener? On jest fenomenalny. Nie ma wiele do powiedzenia, ale nigdy nie miał wiele do powiedzenia jako zawodnik. On pozwalał przemówiać swojemu futbolowi i to samo robi jako trener – stwierdził Rio Ferdinand, który mierzył się z Zinedine Zidane w Lidze Mistrzów, kiedy oboje byli czynnymi piłkarzami. Rywalizacja ta miała miejsce w 2003 roku. Ostatecznie to “Galaktyczni” weszli do półfinału, pokonując w dwumeczu “Czerwone Diabły”… 6:5.

Taktyczny geniusz

Steve McManaman, który w 2003 roku był kolegą z drużyny Zidane’a, również nie szczędzi mu pochwał. Uważa, że Francuz jest taktycznym geniuszem – Wykonał niesamowitą pracę. Gdyby to był jakikolwiek inny trener, bylibyśmy wykończeni brawami. To, że jest taki wspaniały, to, że nie chce oklasków, to, że jest miły i spokojny, ludzie nie uważają go za taktycznego geniusza, ale on naprawdę nim jest.

Trudno się nie zgodzić z ekspertami BT Sport. Real Madryt na 44 dni przed końcem sezonu ma wielkie szanse na dublet. Od wymarzonego triumfu w rozgrywkach ligowych jak i europejskich dzieli ich 11 meczów. Drużyna została tak zmotywowana przez szkoleniowca, że pomimo kryzysu spowodowanego wieloma kontuzjami, udało im się pokonać Barcelonę w El Clasico i wyeliminować Liverpool z Ligi Mistrzów.

Źródło: Football Espana


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *