Udostępnij:

Ricardo Sa Pinto: Nie pozwoliliśmy rywalom myśleć o wygranej

W meczu Legii ze Śląskiem, mistrz Polski zaprezentował się zdecydowanie lepiej i wygrał 1:0. Wyróżniłbym za ten mecz całą drużynę - powiedział po meczu Ricardo Sa Pinto.

Ricardo Sa Pinto: Nie pozwoliliśmy uwierzyć rywalom, że mogą wygrać. Dobrze pracowaliśmy pressingiem, stosowaliśmy wymienność podań. Jestem szczególnie zadowolony z pierwszej połowy. Jedyne czego nam brakowało to wykończenia i większej kontroli nad meczem w drugiej odsłonie. Mieliśmy osiem sytuacji, by podwyższyć wynik.
Carlitos grał do tej pory zawsze za mojej kadencji. Zmieniam piłkarzy pod katem strategii na dane spotkanie. Cieszę się, że mam tylu zawodników palących się do gry. Wyróżniłbym za ten mecz całą drużynę, a nie konkretnego zawodnika.

Nie szukajmy na siłę rzeczy negatywnych, szukajmy pozytywów. W drugiej połowie kontrolowaliśmy wynik. Ekstraklasa jest bardzo konkurencyjna. Nie będziemy zawsze wygrywać każdego spotkania, inne drużyny też będą walczyły o zwycięstwo.

Tadeusz Pawłowski: Myślałem, że zaprezentujemy się lepiej. Legia od początku nas zdominowała, mieliśmy duży problem z rozegraniem. Przy bramce Łabojko i Cotra powinni wybić odbitą od słupka piłkę. Druga połowa była bardziej wyrównana, mimo gry w osłabieniu. Wprowadzenie Augusto pozwoliło nam więcej utrzymywać się przy piłce. Musimy dalej pracować, by w meczu z Arką zagrać o trzy punkty. Będziemy rozmawiać z Arkiem [Piechem - przyp. red.] o sytuacji z czerwoną kartką. Trzeba umieć się odpowiednio zachować i kontrolować swoje emocje.