NA GORĄCO

Reprezentant Polski przedłużył kontrakt z BVB

13 marca 2018, 16:17 | Foto: https://twitter.com/BVB | Autor: Paweł Wątorski
Reprezentant Polski przedłużył kontrakt z BVB
Bundesliga
0

Prawy defensor reprezentacji Polski oraz Borussii Dortmund, Łukasz Piszczek przedłużył umowę do końca czerwca 2020 roku. 32-letni obrońca do BVB trafił w 2010 roku z Herthy Berlin.

– Mimo, że nie jestem wychowankiem Borussii Dortmund, mam ten klub w sercu – powiedział Łukasz Piszczek. Przez osiem lat pobytu w Niemczech często pojawiały się informacje o zainteresowaniu ze strony klubów La Liga czy też Premier League. – Nigdy nie czułem chęci opuszczenia Dortmundu. Chcę zakończyć swoją karierę w Borussii – dodaje były zawodnik m.in. Zagłębia Lubin. Również dyrektor BVB Hans-Joachim Watzke nie kryje radości z podpisania nowego kontraktu przez Łukasza Piszczka. – Cieszymy się, że udało się parafować umowy z Marco Reusem oraz Łukaszem Piszczkiem, który identyfikuje się z klubem.

32-letni Łukasz Piszczek dwukrotnie zdobył z Borussią mistrzostwo Niemiec oraz Puchar Niemiec. Natomiast w 2013 roku zagrał w finale elitarnej Lidze Mistrzów. W obecnej kampanii ligowej Łukasz Piszczek rozegrał 16 spotkań, w których zanotował trzy asysty.

Comments are closed.

Przejdź do paska narzędzi