Reprezentacji Polski zostanie zakwaterowana w Katowicach, dwa mecze w Chorzowie

reprezentacja Polski

Polska, radość reprezentacji Polski po strzelonej bramce / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski w listopadowym zgrupowaniu rozegra trzy spotkania – towarzyskie z Ukrainą oraz dwa w ramach Ligi Narodów – z Włochami i Holendrami.

„Biało-czerwoni” zostaną zakwaterowani w Katowicach. 8 listopada pierwsi kadrowicze będą się zjeżdżać do hotelu, a na poniedziałek zaplanowano pierwsze zajęcia na boisku. – Większość czasu spędzimy na Górnym Śląsku. Z wyjątkiem dwóch dni we Włoszech, dokąd polecimy z Katowic 14 listopada, a wrócimy od razu po meczu – powiedział Jakub Kwiatkowski dla „Polskiej Agencji Prasowej”.

11 listopada na Stadionie Śląskim w Chorzowie podejmą Ukrainę. 15 listopada kadrowicze polecą do Reggio Emilia, by powalczyć o coś więcej niż remis. Lider Dywizji A na koniec zmagań w Lidze Narodów ponownie zagrają w Chorzowie, by zrewanżować się Holendrom za porażkę (0:1) w Amsterdamie. Ze względu na pandemię Covid-19 przeprowadzone zostaną badania piłkarzy, przed każdym ze starć.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

– Testy nie mogą być starsze niż 48 godzin przed meczem u siebie. Natomiast przy wyjazdowych spotkaniach ten czas jest nieco dłuższy. W naszym przypadku – pierwsze badanie będzie w poniedziałek wieczorem, 9 listopada, drugie w piątek przed wylotem do Włoch, a trzecie – mimo wszystko – prawdopodobnie później niż planowaliśmy – wyjaśnił rzecznik prasowy.

Przypomnijmy, iż w październiku pozytywny wynik testu otrzymał Maciej Rybus i zmuszony był pozostać w izolacji w sopockim hotelu. Z kolei w ogóle na zgrupowaniu wówczas zabrakło Piotra Zielińskiego, który długo zmagał się z chorobą, a od kilku dni trenuje z SSC Napoli.

 – Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, to od września „jedziemy” tak samo. Wszędzie obowiązują nas maseczki, nie tylko w hotelu. Jeżeli chodzi o posiłki, będziemy jeść przy stołach kilkuosobowych. Obsługa kelnerska tradycyjnie poda posiłki w rękawiczkach. Na treningi pojedziemy dwoma autokarami, jednym piłkarze, a drugim sztab. Nic się w tej kwestii nie zmienia – dodał Kwiatkowski.

źródło: pap.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.