Reprezentacje Czadu i Pakistanu zawieszone przez FIFA

FIFA

Zdjęcie: https://guardian.ng

FIFA podjęła decyzję o zawieszeniu reprezentacji Pakistanu oraz Czadu. Powodem sankcji są ingerencje osób trzecich w działalności obu federacji.

Dziesiątego marca w Czadzie minister młodzieży i sportu podjął decyzję o rozwiązaniu tamtejszej federacji piłkarskiej. Prawdopodobną przyczyną jest wcześniejszy sprzeciw tej instytucji wobec żądań władz państwa o oddanie swoich interesów w ich ręce. Natomiast w Pakistanie były prezes PFP – Syed Ashfaq Hussain Shah – wraz ze swoimi zwolennikami wtargnął do siedziby wcześniej nadzorowanej przez siebie federacji.

FIFA ostrzegała zarówno piłkarskie instytucje, jak i związanych z nimi polityków o możliwych konsekwencjach ich działań. Jednak nikt nie odpowiedział na te wiadomości. Przez to światowa federacja nie miała innego wyjścia, jak tylko zawiesić reprezentacje zarówno Pakistanu jak i Czadu.

Oznacza to, że obie drużyny narodowe do odwołania nie mogą brać udziału w międzynarodowych spotkaniach organizowanych przez FIFA. Nie mają również prawa korzystać z żadnych szkoleń i kursów oferowanych przez ogólnoświatową organizację.

Mimo że zawieszeniu może zostać odwołane w każdej chwili, prawdopodobne, że decyzje w obu sprawach zostaną podjęte dopiero ósmego maja. To właśnie wtedy ma dojść do kongresu FIFA. Jednak jak zaznacza federacja, by móc mówić o możliwości takiego przywrócenia, potrzebują informacji, że obie organizacje bez przeszkód mogą kontynuować swoją pracę.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ONLINE W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *