Remis Słowacji z naszym grupowym rywalem na EURO!

www.bild.de

Po tym jak podopieczni Jana Kozaka, pokonali sensacyjnie Niemców (3:1), dziś bezbramkowo zremisowali z innym rywalem polskiej reprezentacji na Euro, Irlandią Północną.

Z przebiegu meczu, można śmiało wnioskować, że bliżej bramki byli Słowacy. Statystyki tylko to potwierdzają, 71% posiadania piłki, 17 strzałów (przy czterech strzałach rywali). Jeżeli chodzi o strzały celne, tutaj wynik 3-2 i to było główną przyczyną tego, że w tym sprawdzianie przed EURO bramki nie padły. Nie ma wielu strzałów celnych, nie ma też bramek. Dla obu ekip był to ostatni mecz, przed zbliżającą się imprezą we Francji. Stąd też z pewnością drużyny nie grały na sto procent. Na inauguracje rozgrywek o miano najlepszej drużyny Europy, Słowacja zagra z Walią, a Irlandia Północna z Polską.

Ondrej Duda (Legia Warszawa) zagrał od 65. minuty, a Jan Mucha (były bramkarz Legii) cały mecz przesiedział na ławce.

Słowacja na EURO zagra w grupie B, a jej rywalami będą Rosja, Anglia i Walia. Irlandia Północna będzie rywalizować w grupie C, z Polską, Niemcami i Ukrainą.

Słowacja 0:0 Irlandia Północna

Słowacja: Kozacik – Pekarik, Skrtel, Durica, Svento – Hrosovsky, Kucka (’84 Nemec, Hamsik, Mak (65′ Stoch), Weiss – Duris (65′ Duda)

Irlandia Północna: McGovern – Ferguson (86′ Hodson), J.Evans, McAuley, Cathcart (30′ Hughes), McNair (90′ McLaughlin) – Davis, Baird, Norwood (83′ C.Evans) – Ward (46′ Magennis), Lafferty (55′ Washington)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi