Remis Mainz z Borussią Monchengladbach

Borussia Monchengladbach (Twitter)

Piłkarze Mainz zremisowali z Borussią Monchengladbach 0:0 na zakończenie 28. kolejki Bundesligi.

Pierwszą groźną okazję zobaczyliśmy ze strony gości w 10. minucie. Raffael minął jednego z obrońców Mainz, uderzył sprzed pola karnego, ale minimalnie chybił. Gospodarze odpowiedzieli strzałem z dystansu Stefana Bella, z którym jednak poradził sobie Yann Sommer. Dobrą okazję do zdobycia bramki miał także Lars Stindl, ale kopnął minimalnie nad bramką. Do przerwy kibice na Opel Arena nie zobaczyli goli.

Na początku drugiej połowy pod bramką Sommera było groźnie po strzale Pablo De Blasisa, z którym z problemami bramkarz Borussii sobie poradził. Było widać, że Mainz grało lepiej, miało pomysł by ugryźć Monchengladbach, ale albo byli nieskuteczni, albo kapitalnie bronił Sommer, tak jak w 66. minucie po strzale Emila Berggreena. Decydujący cios mogli zadać podopieczni Dietera Heckinga, lecz René Adler świetnie odbił futbolówkę po uderzeniu Patricka Hermanna. Ostatecznie Mainz zremisowało z Borussią Monchengladbach 0:0, gospodarze nie potrafią zdobyć bramki od 408 minut.