Atletico wygrywa z Deportivo po niesłusznym karnym

newindiansport.com

Atletico Madryt wygrało z Deportivo La Coruna 1:0 w meczu 30. kolejki La Liga. Jedyną bramkę z niesłusznego karnego zdobył Kévin Gameiro

Od początku spotkania przewagę mieli gospodarze, którzy pierwszy groźny strzał oddali w 10. minucie, Koke jednak minimalnie chybił z dystansu. W odpowiedzi, Jan Oblak powstrzymał Lucasa Péreza w sytuacji sam na sam. Zawodnik wypożyczony z Arsenalu, chwilę później miał kolejną okazję, gdy główkował w polu karnym, to uderzenie na raty, ponownie obronił Oblak. W końcu Atletico wyszło na prowadzenie, po otrzymanym, niesłusznym karnym. Saúl Ñíguez sam się rzucił na murawę  w polu karnym, a sędzia uznał, że Sidnei faulował reprezentanta Hiszpanii. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Kévin Gameiro i nie dał szans Rubénowi. Do przerwy Atletico prowadziło z Deportivo 1:0.

Przez pierwsze dwadzieścia minut drugiej połowy nie działo się kompletnie nic. Po upływie tych minut okazję do zdobycia bramki, po strzale z dystansu miał Diego Costa, ale minimalnie się pomylił. Niezłą szansę do zdobycia gola po stronie Deportivo miał Zakaria Bakkali, który minął Thomasa Parteya dryblingiem, lecz uderzył tylko w boczną siatkę. Ostatecznie Atletico pokonało Deportivo 1:0.