Relacja “na żywo” z finału Pucharu Polski: Legia prowadzi dzięki “Prijo”!

Legia Warszawa drugi raz z rzędu zagra z Lechem Poznań w finale Pucharu Polski i ma nadzieję, że podobnie jak przed rokiem zdobędzie te trofeum. Z kolei dla “Kolejorza” triumf na Stadionie Narodowym może okazać się jedyną przepustką do europejskich pucharów. Kto wygra?

Lech Poznań – Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Prijović 69′

Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Tetteh, Trałka (79′ Gajos) – Lovrencsics (90′ Jóźwiak), Linetty, Pawłowski – Kownacki (88′ Jevtić)
Legia: Malarz – Jędrzejczyk, Lewczuk, Pazdan, Hlousek – Duda (67′ Guilherme), Borysiuk, Jodłowiec, Kucharczyk – Prijović (90′ Hamalainen), Nikolić (84′ Aleksandrow)

Piotr De Bever (Piłkarski Świat)

90+ Koniec! Legia wygrywa!

90+ Kucharczyk po starciu z jednym z defensorów Lecha padł w polu karnym, ale sędzia nie podyktował jedenastki

90+ Malarz oberwał racą w nogi

90+’ Próba kontynuacji gry, ale w tle część kibiców opuszcza już stadion

90′ Jóźwiak za Lovrencsicsa. 12 minut doliczonych

89′ Hamalainen zmienia Prijovicia, wznowienie gry

Kolejna przerwa przez race

87′ Darko Jevtić zmienia Dawida Kownackiego

85′ Rzut wolny z 25 metra dla Lecha Poznań. Kamiński uderzył w mur, po czym piłkę przechwycił Malarz

83′ Michaił Aleksandrow wchodzi za Nemanję Nikolicia

82′ Gra wznowiona

W międzyczasie Trałka zmieniony przez Gajosa

70′ Przerwany mecz przez race rzucane na murawę z sektoru Lecha

69′ 1:0 dla Legii! Aleksandar Prijović! Napastnik “Wojskowych” wykorzystał złe zagranie Linettego i

68′ Kontra Legii w ostatniej chwili powstrzymana przez Kędziorę

67′ Frekwencja: 48563

66′ I odpowiedź Lecha. Przepraszamy, że relacja zajmowana jest oprawami w ostatnich minutach, ale tyle się dzieje na boisku…

62′ Trener Czerczesow jest dość mocno poddenerwowany, ciekawe jakie zmiany ma w głowie…

60′ Kolejna oprawa Legii

56′ Żółta kartka dla Trałki za fual na Dudzie

55′ Krótko rozegrany rzut rożny Lecha, zakończony złym strzałem Lovrencsicsa

50′ Malarz swoim wyjściem w ostatniej chwili ubiega Lovrencsicsa i ratuje Legię przed stratą bramki

46′ Zaczynamy drugą połowę

45′ Koniec pierwszej połowy, bez doliczonego czasu. Na razie 0:0

43′ Próba sprytnego rozegrania wolnego przez Legię. Do strzału z poza pola karnego doszedł Borysiuk, ale uderzenie zostało przyblokowane. Po chwili próba poprawki Prijovicia niecelna

42′ Żółta kartka dla Pawłowskiego za faul na Jędrzejczyku dość blisko pola karnego

40′ Kolejny rzut rożny Lecha, ale “Wojskowi” świetnie sobie z nim poradzili

36′

33′ Hlousek znakomicie w ostatniej chwili przyblokował Kownackiego ruszającego z kontrą

32′ Rzut rożny dla Legii. Dośrodkowanie Kucharczyka wybite przez jednego ze stoperów Lecha

26′ Sporo walki, ale brak konkretnych akcji podbramkowych

20′ Na razie dość dobre dwadzieścia minut meczu za nami. Co prawda nie ma zbyt wielu szarż i ataków ofensywnych, ale obydwie drużyny mocno walczą w środku pola i próbują “ukąsić” rywala

19′ Kolejna próba Legii, ale Nikolić źle zamknął akcję, bo jego podanie w pole karne przejęli rywale

14′ Groźna okazja dla Lecha po rzucie rożnym, ale Lovrencsics z ostrego kąta strzelił wysoko ponad bramkę

12′ Pierwsza poważniejsza akcja Legii. Nikolić zza pola karnego zdecydował się na strzał, ale broni Burić

11′ Hlousek znakomicie zatrzymał akcję Tetteha z Kędziorą blisko swojego pola karnego

8′ Obydwie drużyny próbują na razie ostrożnie wypracować swoje ataki

4′ Legioniści wybili piłkę po rzucie wolnym, ale do tej dopadł Pawłowski, który z szesnastego metra uderzył w słupek

3′ Próba ataku Lecha, ale Kownacki nieprzepisowo zatrzymany przez jednego z obrońców Legii

2′ Legia na początek próbowała zagrozić ze stałych fragmentów, ale zarówno rzut wolny jak i rożny spokojnie wybili Lechici