Real szykuje się do rozmów w sprawie kontraktu Ramosa

Sergio Ramos, Florentino Perez / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Kontrakt Ramosa wygasa w czerwcu 2021 roku. Od dłuższego czasu brak konkretów w sprawie przedłużenia jej. Jednak jak donosi COPE, klub szykuje się do rozmów z kapitanem.

Hiszpan w 2015 roku przedłużył umowę do 2020 roku, a w 2017 odnowił ją do 2o21 roku. Roczna pensja piłkarza wynosi 12 milionów euro netto rocznie.

Sergio Ramos od 1 lipca stanie się wolnym zawodnikiem, a to znaczy, że już w styczniu może negocjować z jakimkolwiek klubem. COPE informuje, że piłkarz zna wstępną ofertę klubu: roczne przedłużenie umowy i warunki finansowe dostosowane do sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Jednak nie jest to konkretna kwota.

Z drugiej strony 34-latek chciałby przedłużyć swoją umowę o dwa lata i utrzymać zarobki na obecnym poziomie. Jednocześnie rozumie jakie straty notują najwięksi i jak się ma sytuacja ekonomiczna w czasie pandemii. Klub jest gotów do negocjacji, jednak uważa, że piłkarz powinien odpuścić w kwestii finansowej.

Na korzyść Ramosa dział fakt, iż jest on obecnie kluczowym graczem Królewskich, a do tego jego usługami interesuje się Juventus oraz PSG.

Rozgłośnia radiowa podkreśla, że z powodu sytuacji na świecie negocjacje mogą się przedłużać. Z pewnością obie strony chcą się porozumieć i kontynuować współpracę. Możemy się spodziewać spotkania obu stron i przeanalizowania całej sytuacji. COPE na koniec dodaje, że Królewscy zrobią wszystko, aby zatrzymać Ramosa, nawet w kwestii finansowej.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.