as.com

Real Madryt po niezwykle zaciętym spotkaniu wygrywa 2:1 z Athletic Bilbao na San Mames. Bohaterem meczu został Karim Benzema, który ustrzelił dublet. Honorowe trafienie dla gospodarzy zdobył Sabin Merino.

Przed tym meczem Bilbao w 5. kolejkach uzbierało jedynie 3 oczka, z kolei Real Madryt od remisu w 1. kolejce pokonywał każdego kolejnego rywala i miał na koncie 13 punktów.

Pierwszego gola podopieczni Rafaela Beniteza strzelili przed 20. minutą. Fatalny błąd obrońcy Athleticu, który zagrał za krótko do swojego bramkarza wykorzystał Benzema pakując piłkę do siatki podopiecznych Ernesto Valverde.

Od początku drugiej połowy “Los Leones ” przycisnęli “Królewskich” więc kwestią czasu pozostawało pytanie, kiedy Bilbao wyrówna. Do remisu doprowadził w drugiej połowie Sabin Merino. Hiszpan wykorzystał centrę Markela Susaety i strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce Keylora Navasa.

Odpowiedź Realu była natychmiastowa! Karim Benzema wykorzystał celne podanie z prawej strony Isco i czubkiem buta wbił piłkę po raz drugi do siatki Irazoza zapewniając tym samym swojemu zespołowi ważne trzy punkty, które pozwoliły Realowi objąć fotel lidera.

Real Madryt spełnił swoje zadanie, dzięki czemu awansował na 1. miejsce w tabeli, zaś Bilbao plasuje się na 14. pozycji w tabeli ligi hiszpańskiej. Następne spotkanie wicemistrz Hiszpanii rozegra u siebie z Malagą, natomiast Athletic Bilbao zmierzy się w derbach krajów Basków z Realem Sociedad.

Athletic Bilbao 1:2 Real Madryt, 23.09.2015 r., godz. 21:00, San Mames.

0:1, Benzema (19′)

1:1, Merino (67′)

1:2, Benzema (70′)