Real Madryt rozważa zatrudnienie Herlinga Braut Halanda z RB Salzburg

as.com

19-letni Herling Braut Haland w jedenastu spotkaniach tego sezonu w barwach Red Bull Salzburg zdobył już osiemnaście bramek i nic dziwnego, że Norwegiem zainteresował się Real Madryt.

Madrycki dziennik “AS” donosi, iż “Królewscy” zagięli parol na rewelacyjnym nastolatku. Norweg cały piłkarski świat zadziwił hat-trickiem, który\eg zdobył podczas debiutu w Lidze Mistrzów przeciwko belgijskiemu Genk. Kolejnego gola dołożył jeszcze na Anfield Road w rywalizacji z FC Liverpool. Jego cena nie jest jeszcze ustalona. Austriacy w 2018 roku zapłacili norweskiemu Molde FK 5 milionów euro. Fachowy portal “Transfermarkt.de” specjalizujący się w wycenach piłkarzy szacuje jego wartość na 12 mln euro.

O skuteczności Herlinga Braut Halanda mogli się przekonać Polacy, gdzie rozgrywane były mistrzostwa świata U-20. Utalentowany napastnik bowiem zasłynął ze zdobycia dziewięciu goli w meczu Norwegii z Hondurasem. Później piłkarz przyznał, , iż żałował zmarnowanej okazji w ostatniej minucie i musi przeanalizować całą sytuację. Herlingowi Braut Halandowi doradza znakomicie znany w futbolu Mino Raiola. 19-latek jest również przymierzany do Manchesteru United, w którym mógłby spotkać Ole Gunnara Solskajaera. Nie raz przyznawał się, że legenda “Czerwonych Diabłów” wywarła wpływ na jego życie i rozwój piłkarski.

as.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *