Mertens i Callejon mogą opuścić Napoli

Wraz z końcem sezonu 19/20 ofensywa Napoli może się uszczuplić. Dries Mertens i Jose Callejon nie są przekonani do przedłużenia kontraktów.

Zarówno Dries Mertens oraz Jose Callejon zaczęli sezon bardzo dobrze. Belg w dotychczasowych 8 meczach we wszystkich rozgrywkach strzelił 5 bramek i raz asystował, natomiast hiszpański skrzydłowy w 9 spotkaniach w Serie A i Lidze Mistrzów raz pokonał bramkarza i zaliczył 4 asysty. 32-latkowie są podstawowymi zawodnikami Napoli i wicemistrzowie Włoch z chęcią zatrzymaliby obu piłkarzy. Zwłaszcza, że umowy obojga kończą się wraz z końcem obecnego sezonu. Jednak zawodnicy nie koniecznie chcą zostać w klubie i odrzucili oferty kontraktowe Napoli.

Według włoskiego “Tuttosport” Neapolitańczycy zaproponowali Mertensowi 4-letnią umowę opiewającą na 4 miliony euro za sezon. Dodatkowo filigranowy napastnik po zakończeniu kariery miałby obiecaną funkcję trenera SSC Bari. Polscy kibice mogą kojarzyć to drużynę ze względu na Kamila Glika. Reprezentant Polski w 2011 roku był wypożyczony do AS Bari z Palermo,ale nie dał rady uratować Bari przed spadkiem. Klub w późniejszym okresie miał problemy finansowe, a w sezonie 18/19 jako FC Bari 1908 nie zostało dopuszczone do rozgrywek Serie B. Klub zdecydował się wykupić prezydent Napoli – Aurelio De Laurentiis, wystartował w Serie D już jako SSC Bari i wywalczyli awans do Serie C (3. poziom rozgrywkowy we Włoszech). Plany De Laurentiisa to jak najszybszy powrót Bari do Serie A.

Jednak Dries Mertens nie jest zbytnio zainteresowany ofertą Napoli i mocno spogląda w kierunku amerykańskiej MLS. Tymczasem “Gazzetta dello Sport” twierdzi, że Belg dostał ofertę z ligi chińskiej opiewającą na 12 milionów euro za sezon (dwuletni kontrakt). Dodatkowo Chińczycy chcą sprowadzić Mertensa już w styczniu.

Podobny kierunek chce obrać Jose Callejon. Jak informuje “Tuttosport” Hiszpan miał dostać ofertę przedłużenia kontraktu o rok z podwyżką do 4 milionów euro za sezon. Jednak 32-letni skrzydłowy zaplanował sobie już przyszłość i zamierza przejść do Chin. Callejon chce dołączyć do swojego mentora – Rafy Beniteza, który od lata tego roku prowadzi Dalian Yifang. Niebieskie Jastrzębie kontaktowały się z zawodnikiem już latem – w grę wchodził 3-letni kontrakt wart 10 milionów euro, ale Napoli nie chciało się jeszcze żegnać z Hiszpanem, ponieważ Callejon wciąż jest podstawowym zawodnikiem Partenopei.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *