Real Madryt deklasuje Gironę w starciu na szczycie

Twitter.com/@realmadrid

Real Madryt nie dał cienia wątpliwości swojemu przeciwnikowi w starciu dwóch najlepszych jak dotąd drużyn w La liga. Na Santiago Bernabeu można było zobaczyć cztery bramki.

Królewscy przystępowali do spotkania z dwupunktową przewagą nad zespołem z Katalonii. Na boisku widać było jednak znaczną różnicę klas. Już w 6. minucie spotkania Vinicius Junior wyprowadził Real Madryt na prowadzenie po kapitalnym uderzeniu z dystansu.

Na 2:0 w 35. minucie podwyższył prowadzenie Jude Bellingham. O zdrowie Anglika kibice Realu Madryt mogą jednak drżeć w najbliższych godzinach. Na początku drugiej połowy pomocnik w starciu z rywalem w nienaturalny sposób ułożył nogę prawdopodobnie podkręcając staw skokowy. Przed zejściem z boiska Bellingham dołożył drugą bramkę w meczu. Będąc na ławce rezerwowych zawodnik miał przyłożony lód na obolałe miejsce.

Prawy obrońca Girony – Yan Couto zagrał swój potencjalnie najgorszy mecz w karierze. Vinicius robił ze swoim rodakiem co chciał tworząc przewagę na boisku. W 61. minucie po indywidualnym rajdzie przez pół placu gry na listę strzelców wpisał się Rodrygo.

W końcówce spotkania szansę na 5:0 miał Joselu. Arda Guler wywalczył rzut karny, a do jedenastki podszedł Hiszpan. Napastnik jednak uderzył tylko w lewy słupek bramki strzeżony przez Paulo Gazzanigę.

10.02.2024, La Liga (24 kolejka), Estadio Santiago Bernabeu (Madryt)

Real Madryt – Girona 4:0 (2:0)

Bramki: 5. Vinicius Junior (Valverde), 35. Bellingham (Vinicius Junior), 54. Bellingham, 61. Rodrygo (Vinicius Junior)

Real Madryt: Lunin  –  Vazquez, Tchouameni, Carvajal, Mendy (78. F.Garcia)  –  Valverde, Camavinga, Kroos (70. Modrić), Bellingham (57. Brahim Diaz)  –  Rodrygo (70. Joselu), Vinicius Junior (78. Guler)

Girona: Gazzaniga  –  Gutierrez, Juanpe, E.Garcia, Couto  –  A.Garcia, Martin (70. Solis Romero), Savio, Portu (46. Torre), Tsygankov (70. Valery), Dovbyk (70. Stuani)

Żółte kartki: 21. Juanpe (Girona), 68. Couto (Girona), 76. Mendy (Real Madryt)

Sędzia główny: Jose Luis Manuera Montero (Hiszpania)