Rasistowskie teksty podczas meczu PSG-Basaksehir! Mecz przerwany!

Parc des Princes

Parc des Princes, FIFA WWC 2019 / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Podczas spotkania PSG – Basaksehir doszło do mocnego incydentu, w którym Demba Ba będący na ławce rezerwowych zarzucił sędziemu technicznemu podtekst rasistowski. 

Cała sytuacja miała miejsce w 13. minucie, kiedy Presnel Kimpembe faulował Fredrika Gulbrandsena. Sędzia odgwizdał przewinienie, ale nie pokazał żółtej kartki, pomimo że Francuz na nią zasługiwał. Wtedy z trybun zszedł Demba Ba i natychmiast rozpoczął mocną dyskusję z arbitrami. Piłkarz domagał się takiej samej kary dla stopera PSG jaką dostali jego koledzy wcześniej za podobne przewinienia.

Zapalnikiem całej tej akcji był sędzia techniczny, który przez słuchawkę powiedział do głównego, że “czarny faulował” – oczywiście po rumuńsku. Pretensję o ten komentarz miał Demba Ba, który zinterpretował to jako podtekst rasistowski. Za swoje zachowanie otrzymał czerwoną kartkę, a na boisku wywiązała się wielka awantura. Rumuńscy sędziowie jeszcze tłumaczyli, że słowo “negru” jest neutralne, ale nie uchroniło to od kolejnych zamieszek. Ostatecznie piłkarze gości zeszli do szatni i odmówili gry w dalszej części spotkania.

 


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *