Raphael Varane w poszukiwaniu motywacji

Raphael Varane

Raphael Varane / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Raphael Varane opuści Real? To bardzo możliwe, bo jak podają hiszpańskie media – piłkarz po wygraniu wszystkiego w barwach “Królewskich” chcę poszukać nowych wyzwań. Francuz występuje w Madrycie od lipca 2011 roku, a jego umowa kończy się w czerwcu 2022.

Według hiszpańskich dziennikarzy, Raphael Varane miał podjąć decyzję o odejściu z Realu wskutek “zmęczenia materiału”. Francuski stoper w barwach zespołu z Santiago Bernabeu wygrał wszystko to, co było do wygrania. Lista trofeów jest naprawdę imponująca: 3 mistrzostwa Hiszpanii, 3 Superpuchary i 1 Puchar Króla. Do tego na arenie międzynarodowej udało się zwyciężyć czterokrotnie w rozgrywkach Ligi Mistrzów oraz zdobyć 3 razy Superpuchary Europy i 4 razy wygrać Klubowe Mistrzostwo Świata.

Nie może więc dziwić, że po tylu owocnych latach, zawodnik może szukać jakiejś alternatywy dla swojej kariery. Hiszpańskie media piszą, że ewentualna sprzedaż Raphaela Varane’a wchodzi w grę tylko i wyłącznie w letnim okienku transferowym. Będzie to ostatnia szansa, aby na swoim zawodniku coś zarobić. Wydaje się jasne, że władze “Królewskich” nie chcą dopuścić do sytuacji podobnej, jak w przypadku Sergio Ramosa. Pamiętamy, że kapitan Realu jak na razie nie podpisał nowej umowy i na teraz niewiele wskazuje na to, aby takową miał podpisać. Gdyby z Santiago Bernabeu odeszło dwóch kluczowych piłkarzy, to byłaby to swego rodzaju rewolucja.

Sergio Ramos może trafić do Tottenhamu

W tym sezonie Raphael Varane, podobnie jak cały Real nie spisuje się najlepiej. Zdarzają się jemu bardzo proste błędy i braki koncentracji, co finalnie odbija się na wynikach całej drużyny. Nie zmienia to jednak faktu, że aktualny Mistrz Świata ma swoją renomę. Gdyby znalazł się chętny na to, aby wyłożyć za francuskiego defensora około 60 milionów euro, to niewykluczone, że będziemy świadkami bardzo ciekawego transferu. Jak na razie jednak, Raphael Varane i koledzy muszą skupić się na poprawie wyników osiąganych w LaLiga. Real zajmuje drugie miejsce w tabeli, ale strata do Atletico rośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *