Oficjalnie: Łukasz Bejger piłkarzem Śląska Wrocław

Łukasz Bejger

Łukasz Bejger, źródło fot. twitter Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław nie zwalnia tempa na rynku transferowym. Po wypożyczeniu z Rakowa Częstochowa Macieja Wilusza, tym razem piłkarzem “Wojskowych” został młody Łukasz Bejger. Dołączy on do wrocławskiego zespołu po pobycie w Manchesterze United.

Łukasz Bejger wyjeżdżał do Anglii prosto z Lecha Poznań, którego jest wychowankiem. Urodzony w stolicy Wielkopolski piłkarz, trafił do “Czerwonych Diabłów” w 2018 roku. Oczywiście nie był brany pod uwagę przez trenerów pierwszego zespołu, ale zdarzało się, że trenował z największymi gwiazdami klubu z Old Trafford. Bejger występował w rezerwach Manchesteru, w których łącznie zagrał 29 meczów. Składają się na to występy w drużynach U18, U19 oraz U23.

O odejściu Łukasza Bejgera z Manchesteru mówiło się od końcówki zeszłego roku. Pierwszym klubem, który miał być zainteresowany sprowadzeniem młodego obrońcy był Raków Częstochowa. Finalnie jednak wychowanek Lecha trafił do Śląska. Dariusz Sztylka, czyli dyrektor sportowy wrocławskiego klubu mówi na oficjalnej stronie Śląska:

“Cieszymy się, że kolejny młodzieżowy reprezentant Polski wybrał Śląsk Wrocław. Łukasz to niezwykle perspektywiczny środkowy obrońca. Dobrze czyta grę, jest szybki i skuteczny w odbiorze. Chcemy, aby rozwijał się u nas krok po kroku, poznając klub i filozofię naszej pracy. Już dziś pokazuje duże umiejętności, jednak jego potencjał jest jeszcze większy. Z pewnością Łukasz ma wszelkie predyspozycje ku temu, by w przyszłości grać na bardzo wysokim poziomie.”

Łukasz Bejger również wypowiedział się na łamach klubowych mediów:

“Decyzja o powrocie do Polski była przeze mnie bardzo dobrze przemyślana. Chcę przede wszystkim nabierać doświadczenia w piłce seniorskiej i stale podnosić swoje umiejętności. Od dłuższego czasu byłem w kontakcie z dyrektorem sportowym Dariuszem Sztylką, rozmawiałem także z trenerem Vitezslavem Lavičką i bardzo zależało mi, aby trafić do Śląska Wrocław. Klub przedstawił mi ciekawy plan rozwoju, dlatego jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję i będę robił we Wrocławiu regularne postępy.”

Nowy piłkarz “Wojskowych” podpisał z klubem 4,5 letnią umowę. Będzie on grał z 21 na koszulce Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *