Raków rozgromił Górnika w sparingu [VIDEO]

Trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun sparing z Górnikiem Zabrze potraktował bardzo poważnie. Występujący w chyba najsilniejszym możliwym składzie wicemistrz Polski rozgromił na swoim stadionie aż 6:0 Górnika Zabrze.

Przewaga gospodarzy była zauważalna już w pierwszej połowie, która zakończyła się prowadzeniem 2:0. Bramki dla Rakowa strzelali Mateusz Wdowiak i Fran Tudor z rzutu karnego. Rezultat ten mógł być jeszcze wyższy, ale w słupek bramki Górnika trafiali Wdowiak oraz Wiktor Długosz po uderzeniu głową. Kolejne bramki pojawiły się tuż po przerwie.

W 53. minucie po dograniu Władysława Koczerhina pojedynek sam na sam z bramkarzem Górnika wygrał Daniel Szelągowski. W 67. minucie fatalną stratę bramkarza gości wykorzystał Gustav Berggren. Szwed zaliczył udany przechwyt i podwyższył prowadzenie dla swojego zespołu. Wynik meczu ustalili Sebastian Musiolik oraz Tudor, który po raz drugi tego dnia wykorzystał “jedenastkę”.

Raków, który zajmuje obecnie pozycję wicelidera, w najbliższej kolejce PKO Ekstraklasy zmierzy się na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dziesiątego w tabeli Górnika czeka natomiast wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin.

Raków Częstochowa – Górnik Zabrze 6:0 (2:0)

Mateusz Wdowiak 21, Fran Tudor 34 (karny), 88 (karny), Daniel Szelągowski 53, Gustav Berggren 67, Sebastian Musiolik 73

Raków: Vladan Kovačević – Strátos Svárnas (Milan Rundić 60′), Tomáš Petrášek (Fran Tudor 70′), Milan Rundić (Zoran Arsenić 30′) – Wiktor Długosz (Mateusz Wdowiak 70′), Gustav Berggren, Władysław Koczerhin, Bartosz Nowak (Daniel Szelągowski 46′), Mateusz Wdowiak (Ivi López 46′), Fran Tudor (Patryk Kun 46′) – Fabian Piasecki (Sebastian Musiolik 46′).

Szeroka kadra Górnika na sparing: Kevin Broll, Daniel Bielica, Paweł Sokół – Aleksander Paluszek, Kryspin Szcześniak, Jonatan Kotzke, Erik Janža, Paweł Olkowski, Robert Dadok, Jean Mvondo, Robin Kamber, Blaž Vrhovec, Mateusz Cholewiak, Dani Pacheco, Norbert Wojtuszek, Kanji Okunuki, Lukas Podolski, Amadej Maroša, Piotr Krawczyk.

Źródło: własne / Raków Częstochowa / Górnik Zabrze