Rafa Benitez zostanie nowym szkoleniowcem Celticu?

Rafael Benitez

fot. bleacherreport.com

Wszystko wskazuje na to, że były szkoleniowiec Liverpoolu, Chelsea, czy Newcastle powróci do pracy na Wyspach Brytyjskich.

Nie chodzi tutaj o pracę w Premier League, czy Championship. Rafa Benitez stał się numerem jeden w wyścigu o stanowisko pierwszego szkoleniowca Celticu. Drużyna ze stolicy Szkocji przeżywa trudny okres, ponieważ jest bliska utraty tytułu mistrzowskiego na rzecz największego wroga. Przewaga Rangersów nad rywalami wynosi 23 punkty i nie wydaje się, aby piłkarze Neila Lennona byli w stanie odrobić stratę mimo, iż mają trzy zaległe mecze do rozegrania.

Większość kibiców Celticu domaga się dymisji ze strony obecnego szkoleniowca. Jeżeli tak się stanie to głównym faworytem do objęcia stanowiska trenera pierwszej drużyny jest Rafa Benitez. Dzięki temu moglibyśmy zobaczyć rywalizację dwóch byłych współpracowników, a mowa tutaj o Gerrardzie. Wspomniana dwójka pracowała ze sobą w Liverpoolu. 60-letni trener ma za sobą bardzo owocną karierę, która umożliwiła mu pracę również w Realu Madryt, Interze, Napoli, czy Valencii. W latach 2019-2021 pełnił funkcję szkoleniowca Dalian Professional FC. Powodem rezygnacji z pełnionego stanowiska jest pandemia koronawirusa i chęć zadbania o swoją rodzinę w Europie.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *