Puchar Polski: Legia w ćwierćfinale

Legia Warszawa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 1/8 Pucharu Polski Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Górnik Łęczna 0:2 po bramkach Gvilii i Kante.

W 1/8 Totolotek Pucharu Polski los skojarzył ze sobą Górnika Łęczna i Legię Warszawa. Ostatni raz te drużyny w oficjalnym meczu spotkały się 18 grudnia 2016. Wtedy zespół prowadzony wówczas przez Franciszka Smudę pojechał na stadion przy ul. Łazienkowskiej i dostał lekcję gry przegrywając 5:0. Dzisiaj Górnik Łęczna występuje w 2. lidze i po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce ze stratą jednego punktu do Widzewa. Legia przystępowała do meczu w dobrych nastrojach po wysokim zwycięstwie nad Koroną Kielce aż 4:0.

Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando Legii Warszawa, która kontrolowała wydarzenia boiskowe. Bramka padła w końcówce pierwszej połowy, ale już wcześniej gracze Aleksandara Vukovicia mieli znakomite okazje, które powinni wykorzystać. Próbowali Wszołek i Gvilia, ale za każdym razem czegoś brakowało. W 40. minucie wreszcie gracze Legii mogli cieszyć się ze zdobycia bramki. Dośrodkowanie na dalszy słupek, piłka zgrana do środka, gdzie znalazł się Gvilia i mimo problemów dał prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla legionistów. W 49. minucie podanie z głębie pola do Kante, a ten świetnym zachowaniem wykiwał całą linię defensywną i umieścił piłkę w pustej bramce. Zawodnicy Legii próbowali podwyższyć prowadzenie w dalszej części meczu, ale nikt nie zdołał pokonać Kostrzewskiego. Legia wygrała pewnie i może cieszyć się z awansu do ćwierćfinału, a już w najbliższą niedzielę udadzą się na Dolny Śląsk, aby rozegrać mecz z liderem Ekstraklasy Śląskiem Wrocław.