Puchar Polski: Bez sensacji w Ząbkach. Piast Gliwice awansował do ćwierćfinału

Gerard Badia (Piast Gliwice) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

We wtorkowym starciu 1/8 Totolotek Pucharu Polski rozegranym w Ząbkach, Legia II Warszawa odpadła z Piastem Gliwice (0:2). Obie bramki dla mistrzów Polski zdobył Hiszpan Gerard Badia.

Trzecioligowa ekipa Piotra Kobiereckiego w poprzednich rundach pokonała pierwszoligowców – Wigry Suwałki (2:0) oraz Odrę Opole (1:0). – Mecz w teorii zapowiada się na rywalizację Dawida z Goliatem, ale my traktujemy go jako nagrodę i naukę. Chcemy się rozwijać, a będzie okazja uczyć od mistrzów Polski – powiedział szkoleniowiec rezerw stołecznego klubu. Jednak popularne “Piastunki” wpadły w dołek i doznały dwóch dotkliwych porażek z rzędu. – Okoliczności tych spotkań były przedziwne, bo do momentu otwarcia obu tych meczów mogliśmy i powinniśmy prowadzić, ale tak się nie stało. Z Lechem mieliśmy jedną, a ze Śląskiem cztery stuprocentowe sytuacje. Nie ma co ukrywać, ale w sobotę po drugiej bramce stanęliśmy – tłumaczył Waldemar Fornalik.

Od mocnego uderzenia rozpoczęli goście. W 14. minucie Ariel Mosór fatalnie zachował się we własnym polu karnym, futbolówkę przejął Gerard Badia, który długo się nie namyślając pokonał Cezarego Misztę. Tuż zmianie stron Sebastian Milewski stanął przed podwyższeniem rezultatu, lecz po jego strzale piłka trafiła w słupek. W 62. minucie arbiter podyktował “jedenastkę” dla “Piastunek” za zagranie ręką przez Kamila Orlika. Do piłki ustawionej na “wapnie” podszedł Gerard Badia i jego silne uderzenie fantastycznie wybronił Cezary Miszta, który utrzymał przy życiu swój zespół. W 83. minucie kolejny rzut karny należał się dla Piasta po faulu golkipera i tym razem nie pomylił się Gerard Badia.