Puchar Polski: Cracovia w kolejnej rundzie, Jagiellonia za burtą

cracovia.pl

W 1/32 Totolotek Pucharu Polski, Cracovia pokonała Jagiellonię Białystok (4:2) i awansowała do następnej rundy. Bramki dla “Pasów” zdobyli Łukasz Piszczek, Bojan Cecarić, Tomas Vestenicky oraz Pelle van Amersfoort, z kolei dla gości Juan Camara i Wojciech Błyszko.

Już na samym początku “Pucharu Tysiąca Drużyn” zmierzyły się ekipy występujące w najwyższej klasie rozgrywkowej. Obaj szkoleniowcy dokonali kilku roszad w swoich zespołach, stąd nie było łatwo wskazać faworyta. Po stronie gości przemawiało z pewnością doświadczenie z poprzedniego sezonu, ponieważ Jagiellonia dopiero w finale uznała wyższość Lechii Gdańsk. – Używając terminologii bokserskiej musimy powiedzieć, że trafiliśmy na przeciwnika wagi ciężkiej. Nie chcę narzekać i płakać, ale nie dość, że znów czeka nas daleki wyjazd, to patrząc na inne pary, trzeba powiedzieć, że szczęścia w losowaniu nie mieliśmy – mówił Ireneusz Mamrot.

Już w w szesnastej minucie gospodarze objęli prowadzenie. Sergiu Hanca piekielnie mocno uderzył w kierunku Grzegorza Sandomierskiego, a ten odbił przed siebie i Łukasz Piszczek z bliskiej odległości wepchnął futbolówkę do siatki. Dziesięć minut później Łukasz Piszczek zacentrował z lewej strony i Bojan Cecarić wślizgiem pokonał golkipera. Kontaktową bramkę do szatni zdobył Juan Camara, który zmieścił piłkę na krótki słupek i winić należy tutaj Lukasa Hrosso. Tuż po zmianie stron rezultat podwyższył Tomas Vestenicky przepięknym uderzeniem z dystansu. W 68. minucie Grzegorz Sandomierski obronił rzut karny wykonywany przez Łukasza Piszczka. Emocji w samej końcówce dostarczył Wojciech Błyszko, który zdobył gola w debiucie, ale było już zbyt mało czasu, by odrobić straty. W doliczonym czasie gry wynik ustalił rezerwowy Pelle van Amersfoort.