Puchar Polski: Come back Arki w pięknym stylu!

W Gdyni zobaczyliśmy wyjątkowy mecz! Arka Gdynia w 1/16 Pucharu Polski podejmowała Śląsk Wrocław i trzeba przyznać że obrońca pucharu nie najlepiej wszedł w mecz. Mimo olbrzymiej dominacji Śląsk po rzucie rożnym i kiksie Pilarza pierwszą połowę kończył z dwoma bramkami na końce. Druga połowa stała pod znakiem totalnej dominacji Arki. Bramkę kontaktową strzelił Damian Zbozień, a już pięć minut później wyrównał Rafał Siemaszko. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W niej Arka Gdynia zmiotła Śląsk z powierzchni ziemi. Na 3:2 Arkę wyprowadził Yanick Sambea, a wynik spotkania na 4:2 ustalił Rafał Siemaszko! Arka w następnej rundzie zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała!
Arka Gdynia 4:2 Śląsk Wrocław
Damian Zbozień 66′ Rafał Siemaszko, 102′ Yanick Sambea, 110′ Rafał Siemaszko| 42′ Mariusz Pawelec, 44′ Arkadiusz Piech

Skład Arki Gdynia: 80.Pilar, 33.Zbozień, 3.Sobietaj, 28.Helstrup, 2.Socha, 21.Sambea,20.Kirwiec, 17.Marciniak(58′ 17.Nowicki) 19.Jazvić(84′ 26.Danch), 10.Szwoch(71′ 14.Nalepa), 11.Siemaszko

Skład Śląska Wrocław: 27.Słowik, 17.Pawelec, 32.Tarasovs, 5.Pereira(75′ 2.Jović), 25.Łyszczarz(70′ 9.Robak), 18.Madej, 8.Srnić, 14.Mak, 7.Kosecki, 29.Piech

Żółte kartki: 30′ Sobieraj, 98′ Nalepa | 53′ Piech, 60′ Łyszczarz, 72′ Pereira, 86′ Robak, 91′ Jović, 117′ Madej