Puchar Polski: 17-latek zapewnia awans Arki Gdynia do 1/8

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

We wtorkowym starciu 1/16 Pucharu Polski trzecioligowy Huragan Morąg uległ u siebie Arce Gdynia (0:1) po golu 17-letniego Mateusza Młyńskiego.

Huragan Morąg w poprzedniej rundzie Pucharu Polski sensacyjnie wyeliminował Zagłębie Lubin, które zlekceważyło niżej notowanego rywala. Z kolei Arka Gdynia pokonała wcześniej Śląsk Świętochłowice nie zostawiając żadnych złudzeń przeciwnikowi W porównaniu do ostatniego spotkania ligowego Zbigniew Smółka dokonał aż dziewięciu zmian w wyjściowym składzie. W Pucharze Polski nikogo nie można lekceważyć, także zespołów z niższych lig, które marzą, aby przeżyć fajną, pucharową przygodę – podkreślał przed meczem Rafał Siemaszko.

Już na samym początku Wojciech Krztoń podyktował jedenastkę dla gości, ponieważ faulowany był Tadeusz Socha. W 9. minucie do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Goran Cvijanović, lecz uderzył niecelnie i wynik nie uległ zmianie. Gospodarze nie odważnie atakowali zespół z Lotto Ekstraklasy, ale raz za razem brakowało wykończenia. Już w 20. minucie trener Huraganu Morąg dokonał zmiany i w miejsce Arkadiusza Mroczkowskiego wszedł Dariusz Boczko. Do przerwy wiele się nie działo.

Po przerwie obie drużyny spokojnie starały się przedostać pod pole karne rywali. Dopiero w 61. minucie 17-letni Mateusz Młyński zdecydował się na uderzenie z dystansu, a futbolówka odbiła się jeszcze od defensora i wpadła do siatki. Dwadzieścia minut później niewiele zabrakło, by Huragan doprowadził do remisu, lecz uderzenie Augusto Mariano minimalnie minęło bramkę.