Puchar Niemiec: “Wilki” ukąsiły Schalke. Kolejne minuty Białka

wolfsburg

VfL Wolfsburg z dużymi problemami, ale zwycięsko wyszedł ze starcia z Schalke w 1/8 finału Pucharu Niemiec. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił Wout Weghorst, który przed przerwą pokonał Fahrmanna. Bohaterem meczu był jednak bramkarz “Wilków” Koen Caasteels, który wybronił kilka bardzo groźnych sytuacji. W 86. minucie na boisku pojawił się Bartosz Białek.

Wolfsburg podszedł do pucharowego spotkania śmiertelnie poważnie. Wobec potknięć faworytów, dla zespołów z drugiego szeregu kreuje się szansa na zdobycie trofeum i “Wilki” mają apetyt na zgarnięcie trofeum. Dlatego też trener gospodarzy zdecydował się na wystawienie praktycznie pierwszego garnituru, a to wszystko pomimo faktu, że Wolfsburg walczy o wysokie miejsce w Bundeslidze. W tabeli ligowej Schalke jest natomiast na zupełnie innym biegunie. Ostatnia pozycja w tabeli, problemy finansowe i dramatyczna walka o utrzymanie. Taki krajobraz podziwiać muszą kibice klubu z Zagłębia Ruhry. Ewentualny dobry wynik w krajowym pucharze mógłby choć na chwilę dać powód do radości kibicom gości.

Bezzębne Wilki

I to właśnie Schalke pierwsze mogło wyjść na prowadzenie. Pomimo przewagi rywali, goście wyprowadzili groźną kontrę i po dośrodkowaniu piłkę w boczny sektor sparował Casteels. Tam na zamknięcie akcji czekał Wiliam, ale fantastyczną interwencją popisał się Otavio i wybił piłkę na rzut rożny. Taki był właśnie plan podopiecznych Grossa. Kilka minut później Hoppe był o włos od sytuacji sam na sam, ale tuż przed strzałem piłkę spod jego nóg wybił Brooks. Wolfsburg był tego wieczoru bardzo niewyraźny. Poczynania ofensywne ograniczały się do długich piłek i dośrodkowań granych na Weghorsta. Rywale bardzo dobrze neutralizowali poczynania gospodarzy, ale jak to z Schalke bywa, coś musiało pójść nie tak.

Kilka minut przed przerwą, po jednym z dośrodkowań piłka spadła w okolice szesnastego metra od bramki Fahrmanna. Dopadł do niej Schlager, ale strzelił niecelnie. Sędzia miał jednak wątpliwości, co do czystego wejścia obrońcy w tej sytuacji i sprawdził ją na VARze. Okazało się, że pomocnik Wolfsburga został kopnięty przez rywala i arbiter podyktował rzut karny. Podszedł do niego Weghorst, ale jego uderzenie z jedenastego metra obronił Fahrmann. Niestety dla Schalke, napastnik “Wilków” wykazał się instynktem łowcy, uprzedził rywali i wbił piłkę do siatki. Tuż przed przerwą powinno być 1:1. Po fatalnej interwencji Mbabu Hoppe stanął oko w oko z Casteelsem, ale bramkarz gospodarzy popisał się fantastycznym refleksem i nogą sparował piłkę na rzut rożny.

Połowa zmarnowanych szans

Druga część spotkania zaczęła się dużo żwawiej niż pierwsza. Wolfsburg ruszył zdecydowanie na rywala i szybko chciał podwyższyć prowadzenie, ale brakowało im odrobiny skuteczności. Schalke również było bardziej pobudzone. Dobrze spisywał się Arit, który potrafił zrobić przewagę swoim dryblingiem. To jednak było za mało. Gościom z przodu brakowało konkretów – celnego dogrania, przygotowanego strzału czy skuteczności.

Kwadrans przed końcem “patelnię” od Williama otrzymał Uth, ale w sytuacji sam na sam z Casteelsem strzelił prosto w Belga. Chwilę później znowu Uth zagrał główną rolę w polu karnym Wolfsburga. Tym razem zablokował strzał kolegi z zespołu i zniweczył dobrą akcję. Jeszcze chwilę przed końcem regulaminowym czasem gry Hoppe powinien dać swojemu zespołowi remis. Po znakomitym dograniu Beckera z prawej strony Amerykanin uderzył z pierwszej piłki, ale był to bardzo niecelny strzał. W końcówce swoją szanse otrzymał Bartosz Białek i ponownie dał zespołowi coś od siebie. Wykreował nawet całkiem dobrą sytuację Brekalo, ale Chorwat bardzo źle zachował się w polu karnym